TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Angielski Gramatyka dla Dzieci. Wpływ Wieku na Naukę Gramatyki

Darmowe Lekcje Angielskiego

Kiedy jest najlepszy czas na naukę języka angielskiego? Badania nie kłamią, najlepszy czas na naukę języków obcych przypada na pierwsze lata życia człowieka. Do momentu osiągnięcia dojrzałości płciowej człowiek jest w stanie przyswoić sobie nawet kilka języków. Dzieci uczą się w tym czasie mówić w sposób naturalny, bez akcentu. Akcenty pojawiają się dopiero u ludzi, którzy nauczyli się drugiego języka po okresie dojrzewania.

Angielska gramatyka nie jest wcale potrzebna do poznania języka angielskiego. Kilkuletnie dzieci posługują się przecież językiem, a o gramatyce nie mają zielonego pojęcia. Dlatego błędem jest próba poznania wszystkich tajników gramatyki języka angielskiego w pierwszej kolejności, a dopiero później przyswajanie słownictwa.

Wpływ wieku na naukę gramatyki


Podobno ośrodek z mózgu człowieka odpowiedzialny za przyswajanie języków obcych, po okresie dojrzewania traci elastyczność. Wersja języka ojczystego, której nauczyliśmy się jako dziecko, staje się jedynym językiem, w którym naprawdę możemy mówić bez akcentu. Co ciekawe, wielu filologów uważa, że jeśli ktoś nauczy się trzech języków przed osiągnięciem dojrzałości płciowej, jego mózg nadal będzie zdolny do przyswajania nowych, nie straci swych możliwości adaptacyjnych i elastyczności. Innymi słowy, każdy, kto nauczył się trzech języków jako dziecko, będzie w stanie nauczyć się czwartego lub piątego języka w późniejszym okresie życia. Ani słownictwo, ani angielska gramatyka nie będą stanowiły dla niego problemu.

Z tego powodu właśnie warto już od najwcześniejszych lat życia dziecka starać się wprowadzać do jego życia język obcy. Najlepiej robić to poprzez zabawę lub interaktywne kursy języka angielskiego dla dzieci, takie jak na przykład „Zosia i Kevin: Angielski dla przedszkolaka”, znajdujący się na stronie internetowej zosiaikevin.pl.

Warto przeczytać:

« Angielski Humor Dowcipy « Czasy Język « Angielski Opowiadania

« powrót do listy artykułów