TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Angielski Humor Dowcipy. Humor w Czasie Lekcji

Darmowe Lekcje Angielskiego

Wielu nauczycieli zastanawia się, jak skupić uwagę swoich uczniów podczas lekcji. Nie ma przecież nic gorszego dla nauczyciela niż klasa pełna znudzonych uczniów, którzy rozglądają się, ziewają, rysują lub wręcz przeciwnie, zaczynają hałasować, stają się niegrzeczni, gwałtowni i bardzo uciążliwi.

Jednym z najlepszych sposobów, aby skupić uwagę uczniów jest stosowanie humoru. To działa również podczas zajęć z języków obcych, na przykład języka angielskiego. Co więcej, w takich przypadkach może jeszcze wyjść z pożytkiem dla uczniów. Angielski humor, dowcipy warto opowiedzieć w języku angielskim. Należy po prostu wybrać prosty i krótki dowcip, który będzie dostosowany do poziomu umiejętności klasy. Chodzi o to, by wszystkie dzieci go zrozumiały. Dzieci uwielbiają niecodzienny sposób prowadzenia lekcji. Jeśli będą musiały kopiować z tablicy obszerne notatki, z pewnością ich to nie zainteresuje. Jeśli jednak użyjemy do demonstracji nawet tego samego materiału zdjęć, slajdów, muzyki i bajek, przełamiemy monotonię i wzbudzimy zainteresowanie.

Humor w czasei Lekcji


Angielski humor i dowcipy stosowane są nie tylko na lekcjach języka angielskiego przeprowadzanych w klasach. Nawet serwisy internetowe, które oferują interaktywe kursy językowe, często korzystają z tej metody. Sama nauka przez internet jest odmianą, jednak dzieci szybko się nudzą, dlatego wciąż trzeba stosować dodatkowe sposoby na skupienie ich uwagi. Tę metodę stosują nawet portale przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, takie jak zosiaikevin.pl. Chociaż nikt tam nie opowiada dowcipów po angielsku, bohaterowie przeżywają różne przygody, które często powodują uśmiech na twarzach dzieci. To sprawia, że maluchy nie czują się znudzone i chętnie przechodzą do kolejnych lekcji. Chcą poznać dalsze przygody bohaterów i zabawne historyjki z nimi związane.

Warto przeczytać:

« E-angielski Nauka Angielskiego Online « Czasy Język Angielski « Jezyk Angielski Darmowe Teksty

« powrót do listy artykułów