TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Angielski Opowiadania. Lekcje Interaktywne

Darmowe Lekcje Angielskiego

Jednym z najskuteczniejszych sposobów uczenia się i doskonalenia języka angielskiego jest czytanie. Mówi się, że dobry czytelnik jest również dobrym pisarzem i mówcą. Osoby z biegłą znajomością języka angielskiego twierdzą, że poświęciły niezwykle dużo czasu oraz cierpliwości na czytanie. Początki na pewno nie będą łatwe i nikt nie wymaga od osób rozpoczynających przygodę z językiem angielskim, żeby czytały angielskie opowiadania, skomplikowane teksty i jeszcze doskonale je rozumieli. Zaczynać należy od króciutkich i prostych tekstów. Nie muszą one wcale znajdować się w podręcznikach. Można do tego wykorzystać nawet gry komputerowe, gazetki i czasopisma tematyczne, związane z naszymi zainteresowaniami.

Lekcje Interaktywne


Żeby jednak w ogóle zacząć czytać angielskie teksty, trzeba najpierw poznać podstawy języka. Aby tego dokonać warto rozpocząć naukę bardzo wcześnie, już w wieku przedszkolnym. Do nauki małych dzieci najlepiej wykorzystać interaktywne kursy internetowe i kolorowe książeczki z obrazkami.

Jak taki serwis powinien wyglądać, można zobaczyć na stronie zosiaikevin.pl. Znajduje się tam kurs angielskiego "Zosia i Kevin: Angielski dla przedszkolaka". Spełnia wszystkie podstawowe cechy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kursu. Jest kolorowy, ale przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze. Jego bohaterami są dzieci i piesek, a więc z pewnością wzbudzą zainteresowanie najmłodszych. Przedstawia ciekawe historyjki i przygody, podczas których dzieci poznają nowe słowa i zdania. Lektorzy od urodzenia mówią w języku angielskim, dzięki czemu dzieci mogą usłyszeć mowę z odpowiednim akcentem.

Lekcje interaktywne warto uzupełniać dodatkowymi zajęciami z wykorzystaniem języka angielskiego. Można puszczać dzieciom piosenki oraz krótkie bajki i odtwarzać nagrane angielskie opowiadania, żeby osłuchały się języka. Na początku mogą nie rozumieć tekstu, ale na pewno będą potrafiły rozróżnić inne brzmienie języka angielskiego.

Warto przeczytać:

« Szlifuj Swój Angielski « Translator Tłumaczenie z Angielskiego « Angielski Książki

« powrót do listy artykułów