TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Angielski Słownictwo dla Dzieci. Angielski dla Małych Dzieci

Darmowe Lekcje Angielskiego

Dla uczących się języków obcych wiadome jest, że słownictwo jest najważniejsze. Nie ma znaczenia, czy próbujemy poznać angielskie słownictwo czy słownictwo jakiegokolwiek innego języka. Jeśli jesteśmy dorosłymi ludźmi, nie będzie to już takie proste, jak byłoby w przypadku dzieci. Każdy z nas chciałby tak chłonąć wiedzę jak niemowlęta i uczyć się poprzez zabawę. Badania sugerują, że małe dzieci dwujęzycznych rodziców uczą się obu języków o wiele szybciej niż dorośli. Dzieci o wiele lepiej niż dorośli radzą też sobie z akcentowaniem zdań i angielskiego słownictwa.

Dzieje się tak dlatego, że niemowlęta i małe dzieci odbierają nowe słowa i dźwięki otwartym umysłem. Słuchają ich podobnie jak muzyki. W ich umysłach zapisują się informacje o ich unikalnym brzmieniu i strukturze. Ponadto, małe dzieci kojarzą słowa z przedmiotami i uczuciami. Na przykład słowo "tatuś" ma pewne emocje i uczucia, a wyraz "lody" lub "czas kąpieli" mają inne. Jeśli dorośli próbują poznać język obcy, powinni działać w podobny sposób i uczyć się obcych słów kojarząc je z uczuciami i emocjami.

Angielski dla Małych Dzieci


Małe dzieci podczas nauki wykorzystują połączone ze sobą wszystkie zmysły. Mogą słuchać, rysować, śpiewać, mówić, dotykać i dzięki temu zapamiętywać. Im więcej zmysłów wykorzystamy podczas procesu zapamiętywania, tym większa szansa, że to co chcemy zapamiętać utkwi nam w pamięci na długo.

Słownictwo to Podstawa


Próbując nauczyć się języka angielskiego, musimy zapamiętać, że angielskie słownictwo jest ważniejsze niż angielski gramatyka. Dzieci dużo wcześnie używają słów, zanim zrozumieją, czym w ogóle jest gramatyka. Z tego względu właśnie interaktywne kursy języka angielskiego dla dzieci, takie jak „Zosia i Kevin: Angielski dla przedszkolaka” nie uczą gramatyki, a jedynie słownictwa. To ono musi być punktem wyjścia, gramatyka będzie jedynie uzupełnieniem.

Warto przeczytać:

« Bajki Angielskie « Alfabet Angielski « Czasowniki Angielski

« powrót do listy artykułów