TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Bajki po Angielsku - Bajki Angielskie. Rymowanki

Darmowe Lekcje Angielskiego

Zapamiętywanie informacji jest silnie uzależnione od zdolności do zaangażowania w nie układu nerwowego. Im większa część układu nerwowego jest zaangażowana, tym lepiej dana osoba zapamiętuje informacje. Jest to doskonale znany fakt! W związku z tym, śmiało można stwierdzić, że dla skutecznego zapamiętywania trzeba używać takich środków, które będą miały silny i trwały wpływ na konkretnego człowieka. Ta zasada tyczy się również nauki języków obcych i zapamiętywania obcych słów.

Aby to wyjaśnić, przyjrzyjmy się jak dzieci zapamiętują słowa w języku angielskim. Dzieci uczą się swojego języka ojczystego niejako samoczynnie. Słowa trafiają do nich jako część strumienia ogólnych informacji na temat otaczającego ich świata. Układ nerwowy dziecka jest zawsze nastawiony na poznawanie czegoś nowego i ciekawego. Dziecko nie uczy się języka w ten sam sposób jak dorośli. Język, mowa jest nierozerwalnie związana z innymi informacjami, które pochodzą od różnych zmysłów dziecka: zmysłu wzroku, dotyku, węchu i smaku. Dlatego właśnie małe dzieci uczą się głównie poprzez zabawę. Języka angielskiego uczą się w podobny sposób, śpiewając piosenki i oglądając bajki angielskie. Serwisy internetowe przygotowane dla przedszkolaków, takie jak zosiaikevin.pl, które mają na celu naukę języka angielskiego, przedstawiają zabawne scenki, historyjki, dużo kolorów i dźwięków. Między tym wszystkim znajdują się dopiero słowa w języku angielskim.

Rymowanki


Rymowane bajki angielskie. oraz piosenki pomagają dzieciom zapamiętywać wyrazy z obcego języka, ponieważ uczą poprzez zabawę, włączając w proces kilka zmysłów. Dorośli niestety tracą tę swoją naturalną zdolność i ich proces zapamiętywania wygląda zupełnie inaczej. Zależy od osobniczych zdolności językowych i sprawności umysłowej.

Warto przeczytać:

« Gry Angielskie « Agielski Dla Poczatkujących « Dni Tygodnia po Angielsku

« powrót do listy artykułów