TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Czasowniki Angielski. Angielski dla Każdego

Darmowe Lekcje Angielskiego

Większość ludzi uważa, że aby nauczyć się dobrze mówić w języku obcym, trzeba wydać masę pieniędzy i przejść przez lata nauki gramatyki, słownictwa i ćwiczen w płynnym mówieniu. Ludzie myślą, że muszą walczyć z długimi listami słówek, gramatyką, zasadami i wyjątkami oraz wkuwać na pamięć czasowniki angielskie i ich wszystkie nieregularne formy. Dopiero po tym wszystkim będą mogli „mówić" po angielsku. To jest oczywiście nieprawda.

Niestety, w wielu społeczeństwach, istnieje wiele szkół językowych, prywatnych nauczycieli, dla których nauczanie języków obcych jest tylko narzędziem do zarabiania jak największych pieniędzy. Nie interesuje ich, jaki poziom wiedzy i umiejętności będzie reprezentował uczeń, czy będzie mówił płynnie i bezbłędnie. Dla nich liczą się jedynie pieniądze, które zainkasują za przeprowadzone lekcje.

Angielski dla Każdego


Nie musisz dawać im zarabiać. Języka angielskiego, jak i każdego innego, mając tylko podstawy przekazane w szkole, każdy może uczyć się samodzielnie. Nauki wcale nie trzeba poprzedzać wkuwaniem regułek, różnych form czasowników angielskich, bo najważniejsze jest mówienie. Znając słownictwo, każdy zbuduje zdanie i będzie mógł się porozumieć, nawet robiąc błędy gramatyczne. Do porozumiewania się, przekazywania informacji wcale nie jest potrzebna gruntowa znajomość całej gramatyki, czasów, trybów, koniugacji i deklinacji. Wystarczą słowa.

Jeśli dziecko od małego będzie miało kontakt z językiem, nawet wyłącznie z pośrednictwem serwisów internetowych, które stworzone zostały z myślą o nauce języka angielskiego najmłodszych, będzie mówiło po angielsku. A przecież dziecka nie uczy się gramatyki, nie uczy regułek i czasowników nieregularnych. Wystarczy spojrzeć na serwis zosiaikevin.pl, w którym dzieci uczą się mówić po angielsku poprzez interaktywne ćwiczenia językowe wplecione w zabawne scenki.

Warto przeczytać:

« Angielski humor Dowcipy « Angielski Książki « Bajki Angielskie

« powrót do listy artykułów