TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Dni Tygodnia po Angielsku. Serwisy Internetowe

Darmowe Lekcje Angielskiego

Kiedy dziecko uczy się innego języka, uczy się więcej niż obcych wyrazów. Poznaje zupełnie nową kulturę i unikalny sposób patrzenia na świat. Nauczanie dzieci języka obcego nie jest wcale takie trudne, kiedy się wie, w jaki sposób to robić.

Dziecko uczy się poprzez zabawę, dlatego niezwykle ważne jest przygotowanie odpowiednich zabaw edukacyjnych, piosenek, quizów i ciekawych zadań. Piosenki łatwo zapadają w pamięć, są pogodne i pełne powtórzeń fonetycznych. Dzięki nim dziecko pozna dni tygodnia po angielsku, kolory czy liczby. Inne formy zabawy, takie jak gry, są przydatne w nauczaniu słownictwa i reguł gramatycznych.

Serwisy Internetowe


Jeśli nie masz pomysłów i odpowiednich materiałów, poszukaj w internecie. Jest mnóstwo serwisów, które oferują interaktywne kursy języka angielskiego. Przykładem może być strona zosiaikevin.pl, na której Zosia, Kevin i piesek Max na przykładzie zabawnych scenek uczą dzieci języka angielskiego.

Jeśli dziecko ma już cztery latka, spokojnie możesz zabrać je na wycieczkę do kraju, w którym ludzie mówią językiem, którego próbujemy nauczyć naszą pociechę. Możesz pozwolić dziecku na powiedzenie jakiegoś zdania w danym języku do sprzedawcy w sklepie, czy kelnera w restauracji. Takie doświadczenia zapamięta na długo, a kontakt z językiem w jego naturalnym środowisku z pewnością sprzyjać będzie nauce.

Systematyczność w Angielskim


Języka nie da się nauczyć z dnia na dzień. Dlatego niezwykle ważne jest wprowadzenie w proces nauczania dziecka systematyczności. Na naukę języka wystarczy poświęcić pół godziny dziennie, jednego dnia nauczymy się przedstawiać, drugiego poznamy dni tygodnia po angielsku, trzeciego liczenia do dziesięciu. Dzieci lubią rutynę i jeśli jakieś zachowanie wejdzie im w krew, powtarzają je bez chwili zastanowienia. Systematyczność w nauczaniu na pewno się opłaci. Dodatkowo, możesz utrwalać zdobytą przez dziecko wiedzę w ciągu dnia śpiewając z nim piosenki po angielsku podczas jazdy samochodem lub licząc po angielsku płyty chodnikowe podczas spaceru.

Warto przeczytać:

« Angielski Quizy « Translator Tłumaczenie z Angielskiego « Alfabet Angielski

« powrót do listy artykułów