TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

E-słownik Angielski. Słownictwo

Darmowe Lekcje Angielskiego

Każdy człowiek ma inne sposoby na naukę języków obcych. Jednak lata badań pokazały jasno i wyraźnie, że aby nauczyć się języka obcego, trzeba posiąść cztery umiejętności: czytania, pisania, mówienia i słuchania ze zrozumieniem. Dlatego właśnie podczas nauki języka obcego nie można pominąć żadnej z tych umiejętności.

Na naukę języka angielskiego wystarczy poświęcić godzinę czasu dziennie. Jednak niezwykle istotne jest, aby czas nauki rozłożyć równomiernie na ćwiczenie właśnie tych czterech wspomnianych umiejętności. W wielu przypadkach, osoby uczące się języka angielskiego poznają jakąś zasadę gramatyczną, wykonują kilka ćwiczeń z jej zastosowaniem, potem wyjmują słownik, tłumaczą sobie jakiś fragment tekstu i na tym kończą naukę. Pomijają najważniejszy element – mówienie.

Słownictwo

Tymczasem człowiek znający słownictwo, który pokona wstyd i nieśmiałość,dotykające zwykle osoby wypowiadające pierwsze swoje zdania w obcym języku, porozumie się bez znajomości gramatyki. Może nie będzie mówił poprawnie, ale zostanie zrozumiany. Mowa polega na przekazywaniu jakiegoś komunikatu i jej cel zostanie osiągnięty.

Internetowe Kursy dla Najmłodszych

Na mówieniu i odnajdywaniu się w różnych sytuacjach polegają internetowe kursy dla najmłodszych. Najważniejszą rzeczą przy wyborze takiego kursu jest sprawdzenie, czy lektorzy, którzy podkładają głosy, czytają lub wydają polecenia w języku angielskim, posługują się tym językiem od urodzenia. Tylko dzięki temu, dziecko będzie mogło słuchać języka w jego naturalnej formie, poznawać prawidłową wymowę i akcentowanie. Na szczęście w internecie serwisów dobrej jakości tego typu, nie brakuje. Portal dla przedszkolaków zosiaikevin.pl jest tego świetnym przykładem.

W internecie każdy znajdzie znajdzie mnóstwo materiałów, które pozwolą mu na samodzielną naukę języka w domu, od e-słownika do darmowych tekstów do czytania. Wystarczy trochę dobrych chęci.

Warto przeczytać:

« Angielski Ćwiczenia « Angielski Quizy

« powrót do listy artykułów