TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Internetowy Kurs Angielskiego. Nauka od Najmłodszych Lat

Darmowe Lekcje Angielskiego

Znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego, jest niezwykle korzystne zarówno dla osobistego rozwoju dzieci, jak i ich przyszłości zawodowej. Uczeń, który posługuje się obcym językiem ma większe szanse na lepsze, czasem nawet zagraniczne, studia.

Nauka języka obcego w domu może jednak przedstawiać pewne trudności, zwłaszcza jeśli rodzice lub opiekun dziecka posługuje się tylko jednym językiem. Prawda jest jednak taka, że dzisiaj nie trzeba być językowym ekspertem, by wskazać dziecku drogę. Współczesne technologie pozwalają na skuteczne nauczanie języka angielskiego w domu, bez konieczności wykupowania korepetycji czy zapisywania do drogich, prywatnych szkól językowych. Ilość środków i programów nauczania jest całkiem spora. Internetowy kurs języka angielskiego online, strony internetowe czy programy komputerowe są doskonałym źródłem informacji, lekcji merytorycznych, testów i ćwiczeń językowych. Producenci oprogramowań i multimedialnych kursów stworzyli całą gamę produktów przeznaczonych specjalnie do nauczania dzieci w domu.

Świetnym przykładem może tu być „Zosia i Kevin: Angielski dla przedszkolaka”, czyli interaktywny, internetowy kurs języka angielskiego dla najmłodszych. Wystarczy wejść na stronę zosiaikevin.pl, by móc skorzystać ze specjalnie przygotowanych przez ekspertów lekcji.

Nauka od Najmłodszych Lat


Im wcześniej dziecko rozpocznie swoją przygodę z językiem obcym, tym większe są szanse, że w przyszłości będzie się nim biegle posługiwać. Korzystanie z zainteresowań dziecka, łączenie ich z tradycjami i wydarzeniami w innym kraju, pozwoli mu zrozumieć jego kulturę i jest również czynnikiem wspomagających proces nauczania. Naukę języka angielskiego można wspomagać oglądając bajki w języku angielskim, teledyski, słuchając muzyki zagranicznych artystów oraz organizując imprezy charakterystyczne dla innych krajów, takie jak Halloween.

Warto przeczytać:

« E-Słownik Angielski « Alfabet Angielski « Czasowniki Angielski

« powrót do listy artykułów