TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Szkoły Językowe dla dzieci.Nauki języków pozwalają poznać własny język

Darmowe Lekcje Angielskiego

Codziennie powstają nowe szkoły językowe dla dzieci, programy komputerowe, urządzenia elektroniczne i strony internetowe poświęcone nauce języków obcych. Niektóre z nich, takie jak chociażby zosiaikevin.pl, przeznaczone są już dla trzylatków. Po co właściwie uczyć się języków obcych? Sprawą oczywistą jest, że posługiwanie się kilkoma językami pomaga stać się bardziej konkurencyjnym na rynku pracy. Duże firmy, korporacje wymagają znajomości języka angielskiego. Znajomość języków obcych polepsza więc perspektywy zatrudnienia oraz pozwala na podjęcie pracy za granicą.

Ale to wszystkie powody, dla których warto uczyć się języków obcych. Na pewno nie! Czy może być coś bardziej denerwującego podczas wakacji spędzanych w innym kraju niż fakt, że nie możesz porozumieć się z lokalnymi mieszkańcami? Znając język angielski, możesz dogadać się niemal z każdym, na całym świecie.

Nauki języków pozwalają poznać własny język


Johann Wolfgang von Goethe, uważał, że ci, którzy nie znają języków obcych, nic nie wiedzą o swoim własnym. Jeśli poznasz obcy język, poprawi się twoja znajomość języka ojczystego, jego gramatyki, słownictwa i poprawnej budowy zdań. Nauka języków obcych to także wspaniały sposób na samorealizację. To wyzwanie, które może podjąć każdy, by później czuć satysfakcję z tego, że posiadł nową umiejętność. Znajomość obcych języków pozwala na czytanie poezji i prozy w oryginalnych wersjach, na oglądanie oper czy filmów bez dubbingu.

Szkoły językowe dla dzieci powinny kształcić maluchy od kiedy tylko jest to możliwe. Znajomość obcego języka pozwoli im na zagraniczne studia i poznanie kultury innego kraju. Ale to nie wszystko. Współczesna młodzież ma do dyspozycji komunikatory, gry online i portale, takie jak Facebook, na których spotykają się ludzie z całego świata. Tylko dzięki znajomości języka angielskiego można swobodnie się z nimi porozumiewać, wymieniać doświadczenia czy oddawać się grom i innym rozrykom.

Warto przeczytać:

« Angielski Humor Dowcipy « Dni Tygodnia Po Angielsku « Angielski Ćwiczenia

« powrót do listy artykułów