TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Artykuły

Szlifuj Swój Angielski. Angielski w Polsce

Darmowe Lekcje Angielskiego

Nauka języka angielskiego niektórym nie sprawia zupełnie trudności, dla innych jest problemem. Do której grupy Ty się zaliczasz? Myślisz, że język to ściśnięte w kolumny regułki w książkach do gramatyki? Nie, język to mowa, której używasz w życiu codziennym. Szlifuj swój angielski w każdej chwili, dzięki znajomości języka obcego poznasz zupełnie nowe oblicze świata.

Ludzie na świecie uczą się różnych języków. W Anglii czy Stanach Zjednoczonych, angielski jest pierwszym językiem, którego uczy się każde dziecko. Za pomocą uniwersalnego języka angielskiego można porozumieć się niemal w każdym zakątku świata. Czy to oznacza, że Anglicy i Amerykanie nie uczą się języków obcych? Oczywiście, że się uczą. Uczą się nieraz w szkołach języków, które wydawać by się mogło, nie będą im nigdy potrzebne. Do nich na przykład należy afrikaans - indoeuropejski język znany tylko w Republice Południowej Afryki. Ludzie uczą się go dla przyjemności, by poznać kulturę tamtych ludzi. Podobnie jest z językiem japońskim. Większość osób, które zdecydowało się na naukę tego języka jest po prostu zafascynowanych Krajem Kwitnącej Wiśni i marzy o podróży w tamte rejony.

Angielski w Polsce


W Polsce wciąż ogromna rzesza ludzi nie mówi w języku angielskim. Na szczęście sytuacja ta z każdym rokiem się polepsza. Wpływ na to ma przede wszystkim internet. Za pomocą Skype'a, portali takich jak You Tube czy Facebook można połączyć się z ludźmi z całego świata.

Szlifuj swój angielski, francuski, hiszpański i jakikolwiek język chcesz. Świat stoi przed Tobą otworem. Możesz nawiązać kontakt z osobą, która porozumiewa się językiem, którego pragniesz się nauczyć i trenować. Jeśli poznasz online zagranicznych znajomych i będziesz miał okazję spotkać się z nimi, zrób to koniecznie. Dzięki temu nauczysz się prawidłowej wymowy i sprawdzisz sobie, czy twój poziom rozumienia języka jest taki, jakiego się spodziewałeś.

Warto przeczytać:

« Angielski Humor Dowcipy « Język Angielski Darmowe Teksty « Dni Tygodnia Po Angieslku

« powrót do listy artykułów