Nowe technologie są nieodłącznym elementem naszego życia. Tyczy się to także telewizorów. Aby zapewnić nam jak najlepszą jakość obrazu, producenci co rusz wprowadzają technologiczne nowości do swoich produktów. Tak też jest z dość nową jeszcze technologią OLED. Czym ona się wyróżnia i dlaczego warto zainwestować w telewizor Samsung OLED?

Samsung OLED – czym jest technologia OLED?

Jest to technologia wyświetlania obrazu, która wykorzystuje samoemisyjne diody organiczne LED, wytwarzane ze związków organicznych. To sprawia, że wyświetlacze nie wymagają dodatkowego podświetlenia, przez co są one niezwykle smukłe. No dobrze, ale co daje nam ta technologia w praktyce? Przede wszystkim nieskończony kontrast, wynikający z idealnej, głębokiej czerni. Panele te charakteryzują się również niskim poborem energii, szerokimi kątami widzenia oraz niskim czasem reakcji. Często więc poleca się telewizor Samsung OLED dla graczy.

Telewizor OLED Samsung – co znajdziemy w ofercie marki Samsung?

Telewizor OLED Samsung to produkt wyposażony w technologię Quantum HDR OLED*, która oferuje świetną jakość i kontrast w każdym pikselu. W urządzeniach tych zastosowano różne technologie, wpływające na jakość wyświetlanego obrazu, a także wrażenia dźwiękowe i wizualne. Dzięki procesorowi AI Quantum 4K, wykorzystującemu wielomodelowe sieci neuronowe, obrazy są skalowane do jakości zbliżonej do 4K**. Oznacza to, że nawet film nagrany w niższej rozdzielczości możemy wyświetlić z lepszym kontrastem i kolorami.

W wielu modelach, takich jak OLED 65 cali S95C, znajdziemy Wzmocnienie Głębi Obrazu***, które uzyskiwane jest poprzez zwiększenie kontrastu na pierwszym planie. Warto również wspomnieć, że autentyczność wyświetlanych kolorów została potwierdzona przez PANTONE****. Oznacza to, że barwy są zgodne z wzorcami przygotowanymi przez PANTONE.

Wśród produktów OLED Samsung również gracze znajdą coś dla siebie. W wielu modelach częstotliwość odświeżania ekranu jest na poziomie 144 Hz. W połączeniu z Zaawansowanym Upłynniaczem Ruchu Pro oraz FreeSync Premium Pro w modelu S95C możemy liczyć na niezwykle płynną grę, bez opóźnień, zacięć i rwania się obrazu.

Dla fanów większych ekranów polecamy telewizor Samsung OLED 77 cali S90C. Imponująca jasność oraz bogactwo kolorów to jego główne cechy. Głęboka czerń oraz czysta biel pozwolą nam cieszyć się świetnym, niemal kinowym obrazem. Nie zapominajmy również o niezwykłym, przestrzennym dźwięku, oferowanym dzięki technologii Dolby Atmos®***** w połączeniu z wielokanałowymi głośnikami. Dodatkowo mamy tu opcję Dźwięk Podążający za Obiektem Lite, która oferuje nam realistyczne brzmienie 3D – tak jakbyśmy się znaleźli w samym centrum akcji oglądanego filmu.

Technologia OLED z roku na rok jest coraz bardziej ulepszana, dzięki czemu może zaoferować nam coraz lepsze wrażenia wizualne i dźwiękowe.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

*OLED Quantum HDR występuje w serii S90C. Zakres funkcji luminancji Quantum HDR odnosi się do jasności mierzonej według własnych standardów i testów firmy Samsung. Jego działanie zależy od warunków, w jakich odtwarzany jest obraz.

**Jakość oglądania może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie AI (dzięki sztucznej inteligencji) do jakości zbliżonej do 4K może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.

***Jakość wyświetlanej treści może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu.

****PANTONE LLC – amerykańskie przedsiębiorstwo, które w 1963 r. wprowadziło PANTONE MATCHING SYSTEM®, narzędzie pozwalające na wierny wybór i spójną reprodukcję kolorów. Certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE” gwarantuje, że produkt może wiernie symulować pełną gamę kolorów PANTONE, co zostało udowodnione przez zespół PANTONE Advanced Color Technology (ACT).

*****Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos®.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here