Na rynek nieustannie trafiają kolejne modele smartfonów, które zaskakują nas coraz nowszymi rozwiązaniami i ciekawymi funkcjami. Bogata oferta różnych producentów może jednak oznaczać trudności przy podejmowaniu wyboru. Na jakie flagowce warto zwrócić uwagę?

Czym tak właściwie są „flagowce”?

Niemal każdy producent smartfonów i innych sprzętów elektronicznych ma w swojej ofercie urządzenia z różnych kategorii. Po jednej stronie mamy tańsze modele, które wyróżniają się niską ceną, jednak zazwyczaj rzadko pokazują się w materiałach marketingowych. Ich przeciwieństwem są flagowce – najpopularniejsze smartfony od danego producenta. Główne linie produktów wyróżniają się wysoką funkcjonalnością, świetnym designem i korzystaniem z najnowszych rozwiązań. Wszystko to wiąże się jednak także z wyższą ceną, choć dane na temat sprzedaży nieustannie pokazują, że jako klienci jesteśmy gotowi wydawać takie pieniądze na wygodę i ciekawe urządzenia.

flagowce
fot. Pexels.com

Z założenia są to najlepsze modele danego producenta, przewyższające inne propozycje pod wieloma względami. Skoro wiemy już, co to znaczy „telefon flagowiec”, możemy zastanowić się nad tym, co tak naprawdę odróżnia je od pozostałych modeli.

Co wyróżnia flagowce?

Najczęściej nowe modele flagowców pojawiają się co roku. Według producentów mają one oferować więcej innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie – dawać swoim właścicielom więcej możliwości. Od innych sprzętów odróżnia je najczęściej większy ekran, wyższa rozdzielczość, więcej miejsca na dysku i wydajniejsze podzespoły. Często są to także smartfony fotograficzne, które pozwalają na robienie zdjęć w bardzo dobrej jakości.

Nowoczesne funkcje oraz aplikacje to jednak nie tylko rozrywka. To także szansa zarówno na większy poziom własnego bezpieczeństwa, jak i skuteczniejszą ochronę dzieci w internecie. Warto zainteresować się na przykład instalacją aplikacji umożliwiających śledzenie przebytych tras. To funkcja, która bardzo często jest wykorzystywana przez rodziców kupujących pierwszy telefon dla dziecka.

iphone
fot. Pexels.com

Najpopularniejsze flagowce w ostatnim roku – premiery 2020

Wymieniając flagowce z 2020 roku, należy wspomnieć o kilku firmach, których urządzenia zdobyły największą popularność w mijającym roku. Na naszej krótkiej liście nie ma zbyt wielu zaskoczeń – to producenci, którzy dominują od lat, nieustannie oferując najlepsze rozwiązania.

  • Flagowce Samsunga, takie jak Galaxy S20, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 20 czy Galaxy Note 20 Ultra 5G.
  • Flagowce LG; przede wszystkim LG V60 ThinQ 5G, G8X ThinQ oraz LG Velvet.
  • Stosunkowo tanie flagowce Huawei – między innymi modele P40, P40 Pro czy Huawei Mate 40 Pro.
  • Flagowce od Apple, czyli iPhone 12 oraz jego wersja mini.

Czy warto kupować flagowce?

Telefony flagowe z reguły są modelami lepszymi od pozostałych urządzeń danych marek. Wiele jednak zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań względem smartfonów. Z pewnością jednak są one znacznie popularniejsze, a wysokie wyniki sprzedażowe nie biorą się znikąd. Jeżeli zależy nam na maksymalnej wydajności i dostępie do najnowszych technologii – warto zdecydować się na zakup sprzętów tego typu.

Dla kogo flagowiec będzie odpowiedni?

W tej kwestii wiele zależy od naszych osobistych potrzeb oraz możliwości, jednak obecnie możemy kupić wysokiej jakości telefon do 3000 zł. Są to przede wszystkim flagowce z poprzednich generacji. Wśród najpopularniejszych modeli tego typu znajdziemy Samsunga Galaxy S10, Huawei P30 Pro czy OnePlus 7 Pro. Zastanawiając się, jaki smartfon kupić, by sporo zaoszczędzić, warto także zdecydować się na zakup używanego urządzenia.

Telefony flagowe mogą być odpowiednie dla każdego – wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od naszych urządzeń. Zarówno nowe modele, jak i starsze flagowce, mają dostęp do wielu innowacyjnych funkcji. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w rękach młodszych odbiorców, jak i w roli telefonów dla seniorów. Jeżeli nasze możliwości nie pozwalają nam na zakup modeli, które miały swoją premierę dopiero niedawno, warto zdecydować się na starsze flagowce, które są dostępne na rynku już od kilku lat. Najciekawsze modele z wcześniejszych generacji wciąż oferują świetną funkcjonalność i dostęp do najnowszych aplikacji, a jednocześnie mogą być znacznie tańsze od najnowszych propozycji znanych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here