Większość towarów można przechowywać i transportować w pojemnikach wykonanych z tworzywa sztucznego. Nowoczesne opakowania tego typu są wielofunkcyjne i dostępne w różnych rozmiarach. Ich różnorodność zapewnia łatwe dopasowanie kształtu, wymiarów i wagi do specyfiki produktu i ogólnie branży.

Pojemniki produkcyjne a transport towarów z zakładów przemysłowych

Towar należy transportować w warunkach optymalnych – trzeba zadbać m.in. o właściwą temperaturę, dostęp powietrza lub zamknięcie próżniowe, pokrywę lub jej brak. Wytwarzając Skrzynki plastikowe producent realizuje przynajmniej kilka serii różniących się poszczególnymi parametrami, żeby klienci mogli wybrać odpowiadające im rozwiązanie. Inne będą pojemniki pasujące do magazynów, inne przydadzą się w sklepie, jeszcze inne sprawdzą się w pojazdach wykorzystywanych w transporcie.

Większość towarów wymaga solidnego zabezpieczenia – warunki na drogach są różne. Do tego dochodzi temperatura, latem zbyt wysoka dla niektórych produktów, zimą z kolei zbyt niska. Pojemniki powinny umożliwiać szczelne zamknięcie, jeśli takie są wymogi. W innych przypadkach należy zadbać o dostęp powietrza. Jest to specyficzny wymóg związany z branżą spożywczą. Owoce, warzywa, niektóre produkty sypkie nie mogą być transportowane w szczelnym zamknięciu.

Pojemniki do zadań specjalnych

Producent pojemników plastikowych wykorzystuje możliwości nowoczesnej techniki, by ulepszyć oferowane rozwiązania. Specjalne pojemniki mogą być przydatne np. podczas transportu chemikaliów lub odpadów. Są dużo mocniejsze, mają grubsze ścianki, a także szczelne pokrywy i często dodatkowe zamknięcia. Muszą być zabezpieczone na wypadek przechylenia się w transporcie i na tyle szczelne, by do wnętrza nie docierało powietrze, wysoka temperatura itd.

Specyficzny typ pojemnika dotyczy transportu cieczy. Niektóre wyposażone są w elementy chłodzące lub są chłodzone z zewnątrz, bo istnieje ryzyko, że ciecz zepsuje się (produkty spożywcze) lub przemieni w gaz. Wszelkie trudne ładunki wymuszają zastosowanie pojemników posiadających odpowiednie atesty. Pochodzą od producentów specjalizujących się w rozwiązaniach dla konkretnej branży – w takim przypadku można mieć pewność, że ten lub inny pojemnik sprawdzi się i nie zaistnieje ryzyko zagrożenia wyciekiem podczas transportu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStojaki na ulotki
Następny artykułZ czym nosić łańcuszek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here