Łańcuszki i wisiorki stanowią bardzo ciekawy dodatek do stylizacji, jednak aby wyglądały efektownie, musimy wiedzieć, na jakich zasadach należy je dobierać. W tym kontekście należy wziąć pod uwagę nie tylko nasz styl, lecz również dodatkowe elementy biżuteryjne, jakie planujemy założyć. Z czym warto nosić łańcuszek?

Jak łączyć łańcuszek z innymi elementami biżuterii?

Łańcuszek to bardzo wdzięczny dodatek, który doskonale komponuje się z różnego typu pierścionkami czy bransoletkami, tworząc spójną całość. Weźmy jednak pod uwagę kruszec, z jakiego wykonana jest biżuteria. Jeśli decydujemy się na srebrny łańcuszek, to zadbajmy, aby pozostałe dodatki również były wykonane ze srebra. Alternatywnym rozwiązaniem może być biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej, która doskonale „imituje” złoto bądź srebro – na pierwszy rzut oka trudno jest rozpoznać różnicę. Najpiękniejsze łańcuszki stal chirurgiczna pięknie prezentują się w towarzystwie srebrnych czy złotych dodatków biżuteryjnych. Pamiętajmy jednak, że łańcuszek powinien być jedyną ozdobą na szyi, w myśl zasady – co za dużo, to niezdrowo.

Dobór łańcuszka do stroju

Większość z nas nosi łańcuszki zarówno na co dzień, jak i od święta. Pięknie wyglądają one w połączeniu z golfem, najlepiej jednobarwnym. Dobrze sprawdzą się również do bluzek czy sukienek z delikatnym dekoltem – wtedy też możemy zdecydować się na nieco dłuższe łańcuszki z efektownymi wisiorkami. Do stroju codziennego możemy wybierać minimalistyczne wisiorki, jednak w przypadku nieco bardziej eleganckich kreacji dobrze jest postawić na wisiorki z kamieniami szlachetnymi. Należy jednak uważać na bluzki bądź sukienki, które przy dekolcie posiadają bardzo wymowne ozdoby, imitujące naszyjnik bądź perły. Jeśli decydujemy się założyć tego typu strój, nasz łańcuszek nie powinien za bardzo wyróżniać się na jego tle, aby uniknąć wrażenia przesytu. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie z niego rezygnować – ważne, aby pozostawał tłem dla większej ozdoby.

Łączenie wisiorków i naszyjników – na czym polega?

W ostatnim czasie bardzo modne stało się łączenie różnego rodzaju wisiorków i naszyjników. Najczęściej krótki naszyjnik łączy się z długim, tak aby stworzyć wrażenie ich nawarstwiania się. Takie połączenie pasuje do prostych stylizacji, które wymagają ciekawego, nietuzinkowego uzupełnienia. Unikajmy go jednak w przypadku, gdy nasz strój sam w sobie jest bogato zdobiony bądź gdy jesteśmy fanami minimalistycznych rozwiązań. Ważne, aby łączone ze sobą naszyjniki były wykonane z tych samych kruszców, co pozwoli stworzyć spójną ozdobę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here