Blisko 8% Polaków ma na swoim ciele przynajmniej jeden tatuaż. Okazuje się, że trwałe rysunki na skórze stały się nie tylko modne, ale są wręcz wyrazem stylu życia czy naszych poglądów. Prognozuje się, że w przyszłości tatuaże będą wykonywane niezmiennie, a może nawet jeszcze częściej niż teraz. Jeśli i Ty chcesz móc cieszyć się tego rodzaju ozdobą ciała, wybierz profesjonalne studio tatuażu. Zwróć uwagę nie tylko na kompetencje i umiejętności techniczne tatuażysty, ale również higienę w miejscu wykonywania zabiegu. Pamiętaj, że robienie tatuażu przy zachowaniu nieodpowiednich warunków, może wywoływać ogromne zagrożenie dla Twojego zdrowia. Sprawdź, jak powinno wyglądać sterylne studio tatuażu.

Podstawą jest pierwsze wrażenie 

Wybierając salon tatuażu, nie sugeruj się jedynie opiniami innych, ale sprawdź samodzielnie studio. Już po wejściu do jego wnętrza zapamiętaj pierwsze wrażenie. Salon powinien być przede wszystkim czysty, sterylny, minimalistyczny. Gabinet powinien być wyraźnie oddzielony od części wspólnej. 

Zwróć uwagę na jakość sprzętów, w tym leżanki i fotela, które jest miejscem pracy tatuażysty. Najlepsze fotele, podłokietniki czy stoły do wykonywania tatuażu można sprawdzić na https://industrialy.pl/technologia/wyposazenie-studia-tatuazu/.

Co więcej, w studiu tatuażu powinna być zatrudniona również asysta głównego tatuażysty. 

Czystość miejsca wykonywania tatuażu 

Miejsce wykonywania tatuażu powinno być dobrze zabezpieczone jednorazowymi materiałami higienicznymi, które muszą być wymieniane po każdym kliencie. W gabinecie nie mogą znajdować się zbędne akcesoria, które wprowadzają nieład czy wpływają na rozproszenie osoby, która wykonuje tatuaż. 

Co więcej, gabinet musi być czyszczony i dezynfekowany regularnie po każdym kliencie. Świetnym zabiegiem jest ozonowanie, które niweluje wszelkie zanieczyszczenia, bakterie, roztocza i drobnoustroje. 

Sterylność narzędzi do robienia tatuażu 

Sterylność narzędzie to sprawa pierwszorzędna. Sprawdź, czy igły są wymieniane każdorazowo, a narzędzia wielokrotnego użytku we właściwy sposób dezynfekowane. Robienie tatuażu wymaga przecież bezpośredniego kontaktu ze skórą, a igła wbija się pod skórę i ma kontakt z krwią. Szczególne warunki ostrożności i bezpieczeństwa mają na celu również minimalizowanie ryzyka przenoszenia chorób zakaźnych, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia klientów. 

Odpowiednie przygotowanie salonu tatuażu i korzystanie z idealnie czystych narzędzi zapobiegnie infekcjom skórnym, stanom zapalnym, przenoszeniu żółtaczki czy HIV. Tatuaż zostanie wykonany idealnie bez uszkodzenia skóry, a miejsce jego wykonywania będzie się szybko goić. 

Tatuażysta powinien poinformować Cię o zasadach postępowania i pielęgnacji fragmentu skóry, na której powstał trwały rysunek. Dzięki temu już niedługo będziesz mógł cieszyć się wyjątkową ozdobą swojego ciała. Pamiętaj tylko, że tatuaże wciągają, a wykonanie jednego może skutkować zapisaniem się na kolejny zabieg tego rodzaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here