Lifting wolumetryczny to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który cieszy się dużą popularnością. Jest chętnie stosowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety w różnym wieku. Jego największą zaletą jest bezpieczeństwo, szybkie efekty oraz niska inwazyjność – nazywany bywa liftingiem bez skalpela. Na czym polega oraz w jakiej sytuacji warto się na niego zdecydować? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Lifting wolumetryczny – na czym polega?

Czym tak naprawdę jest lifting wolumetryczny? To nic innego jak modelowanie twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego. Jego celem jest przywrócenie utraconej wcześniej obojętności tkanek oraz poprawienie rysów twarzy. Podczas zabiegu stosuje się produkty zwiększające objętość tkanek – najczęściej jest to kwas hialuronowy. Jak przebiega cały proces? Specjalny preparat wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły, głęboko pod tkankę skórną. Przeprowadza go wykwalifikowany lekarz z doświadczeniem – jest to istotne, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Podczas niego pacjentowi może towarzyszyć dyskomfort, w tym uczucie rozciągania skóry – możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia. Aby prawidłowo rozprowadzić zdetonowany produkt, lekarz wykonuje delikatny masaż skóry.  Pacjent powinien przez kilka godzin unikać gwałtownych ruchów oraz dotykania miejsca, w którym był wprowadzony preparat. Zaleca się też unikanie nadmiernej ekspozycji na działanie słońca.

Wskazania oraz efekty

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na lifting wolumetryczny Warszawa? To dobre rozwiązanie w przypadku opadających policzków, zapadniętych kościach policzkowych lub ubytków objętości twarzy. Stosuje się go do pozbycia się problemu zapadniętej skóry pod oczami lub w przypadku zbyt szczupłej twarzy. To skuteczna metoda na redukcję zmarszczek i bruzd. Wybierana jest także w celu poprawienia rysów twarzy. Wolumetria twarzy cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ przynosi doskonałe efekty, ale nie jest zabiegiem inwazyjnym. Pacjent może wrócić do normalnych czynności już następnego dnia po jej wykonaniu – w tym do pracy. W miejscu wykonania iniekcji pojawia się zaczerwienienie, które jednak szybko znika. Jakich efektów można się spodziewać po wykonanym zabiegu? Twarz prezentuje się o wiele młodziej – skóra jest elastyczna oraz jędrniejsza. Za pomocą zabiegu można nie tylko odmłodzić twarz, ale też skorygować wszelkie niedoskonałości – między innymi w obrębie nosa czy brody. W takiej sytuacji stosuje się nie tylko kwas hialuronowy, ale też toksynę botulinową. Efekty te utrzymują się nawet do 18 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here