Kosmetyki z ceramidami stały się coraz bardziej popularne i nie ma  w tym absolutnie nic dziwnego. Zawdzięczają to przede wszystkim szeregowi właściwości dobroczynnych, które wykazują dla różnych typów cer. Dzięki takim produktom, cera staje się nawilżona oraz elastyczna. Skóra jest tematem bardzo złożonym i ma szereg potrzeb, które należy jej zapewnić. Jak może pomóc nam w tym naturalny krem z ceramidami i czym powinien się charakteryzować?  Podpowiadamy.

Czym są ceramidy?

Ceramidy to najważniejszy element, który wypełnia przestrzeń międzykomórkową. Należy do grupy lipidów, a więc ceramidy są odpowiedzialne za tworzenie naturalnej bariery ochronnej skóry. Odnosi się to przede wszystkim do naskórka i jego warstwy rogowej.

Najważniejszy fakt stanowi to, że ceramidy odpowiadają za elastyczność powierzchniową skóry, ponieważ stanowią nieprzepuszczalną powłokę dla wody. Biorą również udział w utrzymaniu homeostazy skóry.

Jakie funkcje pełnią ceramidy

Szereg pozytywnych funkcji pełnią ceramidy. Przykłady zastosowań ich w wielu kosmetykach są potwierdzeniem tego, że cieszą się ogromną popularnością, niezależnie od tego, jaki typ cery posiadamy.  Główną funkcją ceramid jest przede wszystkim ochrona przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, które mogą niekorzystnie pływać na stan naszej cery. Mowa tutaj między innymi o promieniowaniu UV, klimatyzacji oraz ciągłych zmianach temperatur uzależnionych w dużej mierze od pór roku.

Ceramidy chronią skórę przed utratą wody, co jest niezwykle istotne np. w momencie posiadania suchej skóry albo trądzikowej. Do najważniejszych funkcji, jakie pełnią ceramidy ponadto zaliczyć możemy utrzymanie jej właściwego nawilżenia, przeciwdziałanie złuszczaniu się naskórka oraz spowolnienie oznak starzenia się skóry.

W ludzkiej skórze możemy wyróżnić aż 11 typów ceramidów, czego 7 z nich zlokalizowanych jest w warstwie rogowej naskórka.

Czym jest naturalny krem z ceramidami?

Naturalny krem z ceramidami powinien być używany przez wszystkich, niezależnie od wieku. Jest on kluczowy w momencie utrzymania prawidłowej naturalnej równowagi naszej cery. Warto pamiętać również o tym, że ceramidy stanowią ważny element warstwy hydrolipidowej, przez co zapobiegają utracie wody, a to z kolei powoduje, że nasza skóra jest jędrna i pełna blasku. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób starszych, których skóra z wiekiem niestety staje się wiotka. Krem z ceramidami może skutecznie pomóc w spowolnieniu procesu starzenia skóry.

Czym powinien charakteryzować się dobry krem z ceramidami?

Obecny rynek bogaty jest w wiele produktów, które kuszą odbiorców swoimi ofertami i promocjami. Warto mieć jednak na uwadze to, że wybieranie znanych i rekomendowanych firm zawsze wiąże się z otrzymaniem kosmetyku, który będzie najwyższej jakości.

Dobry krem z ceramidami powinien wyróżniać się przede wszystkim prawidłowym składem, który później zaowocuje upragnionymi efektami. Kolejną kwestią są jego inne składniki oraz formuła, pod którą występuje. Dobry krem powinien łączyć właściwości hydrofilowe z hydrofobowymi. Warto zatem wybierać kosmetyki, których użytkowanie faktycznie przyniesie nam upragnione efekty, a stanie się tak z pewnością, gdy wybrany przez nas krem będzie zawierał składnik wiążący wodę.

Wybór naturalnego kremu z ceramidami jest świetnym pomysłem, niezależnie od tego, z czym zmaga się z nasza skóra i ile mamy lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here