Istnieją zapachy, które sprawdzają się przez cały rok, inne jednak są dedykowane na określoną porę roku. Wraz z wiosną przychodzi czas na rześkie i orzeźwiające nuty. Na kwiatowe akordy, owocowe esencje i nutkę romantyzmu.

Perfumy to dotyk piękna

Jak mawiał znany perfumiarz marki Hermes, Jean Claude Ellena- „zapach to nic innego jak dotyk, który czujemy z daleka”. Idąc za tym cytatem, chcemy swoim ulubionym zapachem podkreślić swój charakter, samopoczucie- chcemy wyrazić siebie.

Warto powitać wiosnę z energią i chęcią do działania. Masz ochotę na nowy, niebanalny zapach czy jesteś wierna swoim sprawdzonym nutom? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby właśnie wiosną otworzyć się na nowe, w zgodzie z samą sobą.

Nowe damskie perfumy na wiosnę to okazja, żeby się wyróżnić. Każda z nas z pewnością wybierze coś innego, jednak w różnorodności tkwi magia piękna.

Jak dobrać odpowiednią kompozycję zapachową?

Jakie nuty i o jakiej intensywności wybrzmiewają w Twoich ulubionych kompozytach zapachowych?

Dostosuj swój wybór do:

stylu życia- tych konkretnych perfum będziesz używać do pracy na uczelnię czy na wyjątkowe okazje? Zapachy mają różne stężenia- istnieją delikatne mgiełki zapachowe i mocniejsze nuty zawarte w cięższych perfumach.

Temperamentu- jesteś osobą energiczną, zabieganą i twardo stąpająca po ziemi? Dla takich osób sprawdzą się zapachy kwiatowo- szyprowe. Masz romantyczną duszę, delikatną i rozważne usposobienie? W takich przypadkach sprawdzą się kwiatowo- owocowe akordy.

Osobistych preferencji- masz swoje ulubione kwiaty, owoce czy drzewa, a może przyprawy? Zawęź krąg swoich poszukiwań nowego zapachu.

Pamiętaj, że najpopularniejsze elementy składowe perfum występują w wielu bestsellerowych flakonach.

Rodzaje kompozycji zapachowych

Każdy z perfum składa się z trzech akordów. Pierwszy to nuta głowy- czujemy ją na samym początku. Płynnie przechodzimy do nuty serca- najmniej intensywnej. Na sam koniec objawia się nuta bazowa. Nadaje ona całości swoistego charakteru. Z tego powodu zapach rozkwita wraz z upływem czasu. Warto więc przy wyborze nowych perfum prześledzić całą listę składu, tak aby wykluczyć komponent który może działać drażniąca lub uczulająco.

Najbardziej znane kompozycje zapachowe to:

  • cytrusowe- bergamotka, cytryna, limonka;
  • kwiatowe- róża, irys, piwonia;
  • drzewne- drzewo sandałowe, paczula;
  • owocowe- gruszka, jabłko, czarna porzeczka;
  • korzenne- cynamon, goździki, pieprz.

Skomponuj swój wiosenny zapach. Postaw na energię, słońce i radość życia!

Wejdź na https://perfumy.pl/ i wyraź siebie swoim nowym zapachem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here