Wybierając szafki kuchenne należy w pierwszej kolejności dokładnie poznać wymiary dostępnego miejsca na takie meble. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wolną przestrzeń, ale także na gabaryty pozostałych sprzętów, do których mają być dopasowane szafki.

W standardowych wymiarach kuchni w zupełności sprawdzą się gotowe zestawy mebli kuchennych, natomiast do pozostałych pomieszczeń potrzebne będą kuchnie na wymiar. Idealne szafki kuchenne dopasowujemy nie tylko do rozmiarów pomieszczenia, ale także do jego kształtu.

Z jakich materiałów można wykonać szafki kuchenne?

Decydując się na szafki kuchenne trzeba także zastanowić się nad materiałem, z którego zostaną wykonane. Większość osób decyduję się na naturalne drewno, ponieważ jest to standardowe rozwiązanie do większości kuchni. Ponadto takie tworzywo jest odporne na panujące w takim pomieszczeniu warunki, czyli zmienne temperatury oraz wilgoć.

Na rynku znajdziemy również inne alternatywne rozwiązania, ponieważ meble do kuchni mogą być również wykonane z płyty wiórowej albo MDF, polakierowane, pokryte folią, fornirem albo laminatem. Do małej kuchni idealnym rozwiązaniem będą szafki ze szklanymi frontami w jasnym kolorze, które pomogą optycznie powiększyć całą przestrzeń.

Na jakie kolory szafek kuchennych postawić?

Wygląd kuchennej szafki to istotne kryterium, pod względem którego wybieramy te produkty. Warto dokładnie przemyśleć barwę takich mebli i dopasować je do kolorów ścian, sprzętów czy nawet okien albo podłogi.

Najlepiej jest postawić na coś ponadczasowego w klasycznych kolorach, ponieważ wtedy z łatwością dopasujemy szafki do wszelkich urządzeń oraz barw występujących w kuchni. Ponadto w takim przypadku łatwo można będzie zmienić aranżacje całej przestrzeni, bez wymieniania szafek kuchennych na nowe.

Jeśli chcemy podkreślić indywidualizm pomieszczenia kuchennego, to można zdecydować się na nietuzinkowe dodatki w intensywnych i odważnych kolorach. Do klasycznych pomieszczeń idealnie sprawdzają się ciepłe i ciemniejsze barwy szafek kuchennych, natomiast do nowoczesnych w kolorze bieli.

Funkcjonalne rozwiązania w szafkach kuchennych

Nowoczesne szafki kuchenne posiadają także funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z codziennych akcesoriów oraz przygotowywanie posiłków. Przykładem mogą być szafki z modułami cargo, dzięki którym szybko i sprawnie wyciągniemy produkty do gotowania, patelnie oraz garnki czy nawet całą zastawę stołową.

Polecane są także ruchome wkłady do szuflad oraz praktyczne organizery z przegródkami, które doskonale pomagają utrzymywać porządek w kuchni. Wytrzymałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów szafki kuchenne można znaleźć w ofercie filmy AKORD – https://sklep.akord.net.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here