Sekretem udanej aranżacji salonu jest harmonia pomiędzy wszystkimi jej elementami. Podczas urządzania pomieszczenia warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na podłogi, ściany i meble. Bardzo ważne jest też oświetlenie, które w przypadku braku dopasowania do stylu wystroju może popsuć nawet najciekawszą aranżację. Sprawdź, jak dobrać lampy do stylu, w którym został urządzony salon.

Oświetlenie industrialne

Popularny styl industrialny zachwyca swoim surowym minimalizmem, choć jednocześnie potrafi być dość elegancki i przytulny. Ze względu na spore zainteresowanie tym trendem w dziale z oświetleniem do salonu można liczyć na prawdziwe bogactwo wyboru. Z pewnością warto zwrócić uwagę na nowoczesne lampy sufitowe LED w formie prostych plafonów. Fani oryginalnych dodatków powinni z kolei zwrócić uwagę na nieco futurystyczne projekty ze szklanymi kulami na fantazyjnie ułożonych ramionach, betonowe klosze i lampy z żarówkami zawieszonymi na długich przewodach.

Oświetlenie skandynawskie

W świecie nowoczesnych aranżacji wnętrz najgroźniejszym rywalem stylu industrialnego jest właśnie styl skandynawski. Co ciekawe, spora część lamp z salonu industrialnego równie dobrze sprawdzi się w pomieszczeniu inspirowanym nordyckimi klimatami. Dotyczy to m.in. oświetlenia z drewnem i betonem. Metal również jest mile widziany, ale raczej jedynie jako dodatek, a nie motyw przewodni projektu. Ponadto klosze w stylu skandynawskim mogą być też wykonane z papieru, lnu i innych naturalnych surowców. Można też sięgnąć po cieplejszą kolorystykę, czyli np. beże, mleczną biel czy też pastele.

Oświetlenie glamour

Styl glamour jest pewnego rodzaju połączeniem nowoczesnych trendów z elementami pochodzącymi z dawnych epok. W rezultacie oświetlenie jest luksusowe i efektowne, ale jednocześnie daleko mu do strojności baroku. Zdobienia są raczej dość subtelne i znacznie bardziej zachwyca po prostu oryginalny design i ekskluzywny charakter surowców. W sklepie online Elektromag można spotkać m.in. minimalistyczne klosze, którym szyku dodają zwisające z brzegów sznury kryształków i złota część wewnętrzna lampy.

Oświetlenie rustykalne

Rustykalne wnętrza to prawdziwa klasyka, której nie można odmówić niepowtarzalnego uroku. Salon urządzony w tym stylu wyróżnia się przytulnością, sielskością i elegancką odsłoną prostoty. Ważną cechą są też nawiązania do natury, ponieważ styl rustykalny jest inspirowany wystrojem wiejskich dworków. Oświetlenie do salonu może zatem oznaczać żyrandol przypominający świecznik, lampion ze ściankami z ornamentami czy też belki z żarówkami zawieszonymi na grubym sznurze.

Oświetlenie vintage

Termin vintage może odnosić się do kilku kategorii, które mogą się od siebie dość mocno różnić. Ma to związek z tym że ten styl czerpie inspiracje z innych epok. W branży oświetleniowej może to oznaczać charakterystyczne lampy sputnik ze szklanymi kulami z czasów PRL-u. Równie dobrze w dziale vintage można znaleźć żyrandole z klasycznymi kloszami niczym z amerykańskiego salonu w latach 50. XX wieku. Ważne jest zatem dopasowanie lampy do stylu pochodzącego z konkretnego okresu w historii świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here