W końcu, po długim namyśle, podjęliśmy decyzję – adoptujemy psa! Żeby nasz nowy członek rodziny czuł się u nas komfortowo, należy zadbać o odpowiednią wyprawkę. Poniżej opisujemy ważne akcesoria dla psa, które będą niezbędne dla jego bezpieczeństwa i szybkiej aklimatyzacji w nowym środowisku.

Najważniejsze akcesoria dla psa: legowisko

Po adopcji psa ważne jest nie tylko zadbanie o jego samopoczucie i komfort. Do naszych obowiązków należy również ustalenie granic i określenie jego terytorium – gdzie może wchodzić, a gdzie nie ma wstępu; gdzie znajduje się miejsce do jedzenia i gdzie nasz czworonóg będzie spać.

Odpowiednie legowisko dla psa jest przede wszystkim łatwe do wyczyszczenia i wyprania – psy mają tendencję do zostawiania dużej ilości sierści i wnoszenia brudu z zewnątrz. Takie legowisko jest też ważne podczas tresury; dzięki niemu nasz pupil nauczy się, która przestrzeń należy do niego. Przy zakupie koniecznie musimy uwzględnić rozmiar legowiska, zwłaszcza jeśli nasz szczeniak urośnie w przyszłości na dużego psa. Dla małych psów idealne jest legowisko wyłożone gąbką. Inne popularne modele opierają się na wiklinie bądź tworzywach sztucznych. W przypadku tej pierwszej musimy jednak pamiętać o ryzyku pogryzienia legowiska – zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy wyprawkę dla szczeniaka.

Obroża

To kolejne niezbędne akcesoria dla psa. Jeśli nasz czworonóg jest mały i pełen energii, nie należy kupować obroży metalowej – nasz zwinny pupil bez problemu się z niej wyślizgnie. Lepszym i bardziej komfortowym dla psa rozwiązaniem będzie zakup miękkiej obroży z regulacją. Taki produkt możemy z łatwością dopasować do konkretnego zwierzaka, biorąc pod uwagę jego ruchliwość i długość sierści.

akcesoria dla psa
fot. Pexels.com

Jeśli jesteśmy gotowi wydać nieco więcej, możemy na przykład zakupić obrożę, która chroni przed kleszczami. Ciekawym pomysłem może być także obroża elektryczna – impulsy sterowane pilotem ułatwią nam tresurę naszego futrzanego przyjaciela, a wbudowany nadajnik pomoże nam go odnaleźć, gdy za bardzo poniesie go potrzeba odkrywania świata.

Szelki – wyjątkowo przydatne akcesoria dla psa

To produkt, który pozwoli naszym pieskom na większy komfort podczas dłuższych spacerów czy wspólnego biegania. Szelki są także niezbędne jako akcesoria dla psa do samochodu – ponieważ zapewniają bezpieczeństwo zarówno im samym, jak i kierowcy. Dzięki szelkom podróżujący z nami pies nie odniesie obrażeń w wyniku gwałtownego hamowania lub stłuczek; nie będzie też w stanie dostać się do kierowcy i przeszkadzać mu w prowadzeniu pojazdu.

fot. Pexels.com

Szelki samochodowe to idealne rozwiązanie, które działa jak pasy samochodowe dla psa. Choć wiele modeli ma możliwość regulacji zapięcia, to warto jednak wcześniej zmierzyć własnego czworonoga, żeby zakupione przez nas szelki perfekcyjnie na nim leżały. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za smyczą dla psa.

Transporter

Wyprawka dla psa nie może być kompletna bez transportera. Miejmy nadzieję, że wycieczki do weterynarza będą się odbywać jak najrzadziej – musimy jednak być przygotowani na wszelkie ewentualności. Możemy także zabrać naszego psa do kliniki bez transportera, jednak nie zawsze jest to łatwe zadanie. To szczególnie trudne, gdy nasz podopieczny jest przestraszony na myśl o weterynarzu. Transporter zdecydowanie usprawnia drogę do lekarza, dodatkowo zabezpieczając osoby z zewnątrz przed ewentualnym agresywnym zachowaniem związanym z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi.

transporter pies
fot. Pexels.com

Transporter może też spełniać zadanie mobilnej budy dla psa, którą można postawić w domu. Nieśmiały pies otoczony ludźmi, których nie zna, będzie miał swoje miejsce, w którym będzie mógł się w spokoju schować.

Zabawki, gryzaki i inne gadżety dla psów

Chociaż zabawki i gryzaki dla psów dla wielu osób mogą się wydawać czymś zbędnym, musimy pamiętać, że to nie tylko źródło rozrywki. Tego rodzaju tanie akcesoria dla psów są niezwykle ważne podczas rozwoju naszego psiaka, jak i ustalania granic w naszym mieszkaniu. Bez gryzaków i zabawek nasz pies może zacząć gryźć przedmioty, meble czy odpady. Nie tylko możemy przez to stracić coś cennego – to też zagrożenie dla samego czworonoga. Różne przedmioty mogą spowodować udławienie czy otrucie, a drobne elementy i drzazgi mogą utknąć w dziąsłach lub gardle. Zabawki dla psa są przygotowane tak, by zapobiegać takich wypadkom przez odpowiedni rozmiar i materiał. Odradza się samodzielnego przygotowania takich zabawek – chyba że naprawdę dobrze wiemy, co robimy.

piesek zabawa
fot. Pexels.com

Podczas przygotowywania wyprawki dla psa warto dokładnie przemyśleć zakupy i zwrócić uwagę na rozmiary naszego czworonoga, jego osobowość oraz rodzaj sierści. Większość akcesoriów dla psów jest dość uniwersalna, lecz zdecydowanie warto zainwestować w produkty, które zapewnią mu największy komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here