Wciąż zastanawiasz się nad prezentami świątecznymi dla swoich najbliższych i myślisz, czym w tym roku obdarować dzieci? Święta to wyjątkowy czas dla najmłodszych – warto zadbać, by poczuli magię tego okresu. Choć najważniejsza jest atmosfera i ciepło świątecznych dni, udane prezenty na pewno nie zaszkodzą w budowaniu pięknych wspomnień. Szukasz idealnego prezentu pod choinkę dla dziecka? Sprawdź już teraz nasz poradnik!

10. Aparat fotograficzny dla dziecka

Prezenty świąteczne dla dzieci mogą nie tylko sprawić im przyjemność, ale także lekko „popchnąć” do odkrycia nowej pasji. Podarunek taki jak aparat fotograficzny pozwoli Twojemu dziecku na rozwinięcie swoich zainteresowań i pokazanie swojej kreatywnej strony. Oczywiście nie mamy tu na myśli drogiego, specjalistycznego sprzętu, który nijak nie nadaje się do dziecięcych zabaw i pierwszych prób fotografowania. Na rynku zabawek znajdziemy aparaty cyfrowe wyprodukowane specjalnie dla najmłodszych. Charakteryzują się one solidną, trudną do zniszczenia obudową, dużym wyświetlaczem oraz wielkością przystosowaną dla dziecięcych dłoni. Ponadto są odpowiednio proste w obsłudze – to świetny wybór dla dzieci o artystycznych zamiłowaniach.

aparat dziecko
fot. Pexels.com

9. Smartwatch dziecięcy

Wybór tego produktu na prezent pod choinkę dla dzieci jest jednocześnie poniekąd prezentem dla rodziców. Smartwatch umożliwia nam bowiem komunikację z dzieckiem: zazwyczaj ma także funkcję telefonu oraz czatu. To idealny wybór, gdy nasze dzieci są jeszcze za małe na telefony, a jednocześnie chcielibyśmy mieć możliwość kontaktu z nimi. Twój maluch także pokocha taki sprzęt, między innymi ze względu na funkcję aparatu i ciekawy wygląd.

smartwatch prezenty dla dziecka
fot. Pexels.com

8. Tablica interaktywna do pisania

Tablice, po których można rysować, a następnie zmywać rysunki i zaczynać je od nowa, są nam znane już od dawna. Obecnie mają naprawdę sporo funkcji, są interaktywne i multimedialne. To idealna zabawa na długie zimowe wieczory. Idealna zabawa na długie zimowe wieczory. Jeśli szukasz innych propozycji rozwijających  prezentów dla dzieci, to koniecznie zapoznaj się z tekstem „Jakie rozwijające wyobraźnię prezenty można kupić dziecku pod choinkę?

tablica dziecko
fot. Pexels.com

7. Książki – prezenty dla mądrali

Dzieci lubią czytać – o ile odpowiednio wcześnie zaszczepimy w nich pasję do książek. Teraz, gdy nasze pociechy są jeszcze małe, jest najlepszy czas, by je do tego zachęcać. Interesująca książka dostosowana do wieku i zainteresowań to doskonały, ponadczasowy prezent pod choinkę dla dzieci. Obecnie znajdziemy wiele tytułów z gatunku nie tylko typowo dziecięcego, ale także tak zwanego „young adult” (ang. młody dorosły), przeznaczonego dla dzieci w wieku od 12 do 18 lat.

książki na prezenty
fot. Pexels.com

6. Sprzęt sportowy

Najlepsze prezenty to takie, które można wykorzystać jak najszybciej po ich otrzymaniu – szczególnie kiedy jest się dzieckiem. Dlatego, jeśli chcesz kupić maluchowi sprzęt sportowy, pomyśl o sportach zimowych. Ta pora roku ma nam niezwykle dużo do zaoferowania! Łyżwy, sanki, narty, deska snowboardowa – wybór jest naprawdę szeroki.

piłka prezenty
fot. Pexels.com

5. Instrument muzyczny

Zarówno zima, jak i pandemia sprawia, że spędzamy sporo czasu w domach. To idealny czas, by nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji dobrze się bawić. Przebywanie w domu wcale nie musi być nudne – często to właśnie wtedy możemy stać się najbardziej kreatywni. Nie inaczej jest z dziećmi. Nie musimy od razu inwestować w drogi, profesjonalny sprzęt muzyczny. Z łatwością znajdziemy wiele odpowiedników „prawdziwych” instrumentów, które są przystosowane specjalnie dla dzieci.

prezent gitara
fot. Pexels.com

4. Klocki

To zawsze dobry pomysł na prezenty świąteczne dla dzieci. Klocki są szczególnie dobrym pomysłem dla rodzeństwa – najlepiej układa się je w towarzystwie. Nie zawsze jest to jednak reguła; sporo jedynaków czy też dzieci o typie samotnika doskonale czuje się przy tego typu zabawkach. Klocki łączą świetną zabawę z ćwiczeniem kreatywności, zdolności manualnych i tak zwanej inteligencji przestrzennej.

klocki na prezent
fot. Pexels.com

3. Zestaw VR

Okulary do wirtualnej rzeczywistości to coś, czym w ostatnich latach zachwycają się osoby w każdym wieku. Zakładając je, niemalże dosłownie przenosimy się do innego świata. Jest to jednak dość drogi prezent – warto zastanowić się, czy nie znudzi się dziecku za szybko.

vr prezent
fot. Pexels.com

2. Gry planszowe i karciane – dobre prezenty

To podarunki dla dzieci, które będą jednocześnie prezentem dla całej rodziny. Umilą nie tylko świąteczny wieczór, ale także wiele następnych. Planszówki familijne to zarówno świetna rozrywka, jak i nauka na przykład myślenia strategicznego czy współpracy. 

planszówka na święta
fot. Pexels.com

1. Zabawki interaktywne jako prezenty dla dziecka – roboty

W ostatnich latach pojawiło się wiele zabawek, które uczą podstaw programowania. Dziecko może samo zbudować swojego robota oraz zaprogramować jego funkcje. To zabawa na długie dni i godziny, a także dobry pierwszy krok do zainteresowania malucha naukami ścisłymi.

prezenty robot
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here