Okres świąt może kojarzyć się z problemami związanymi z zakupami podarunków dla najbliższych. Nie masz pomysłu na prezent dla przedszkolaka? Oto nasze najlepsze propozycje.

Najlepszy prezent dla przedszkolaka to prezent kreatywny

Trafione pomysły na prezenty dla dzieci to czasami trudny orzech do zgryzienia. Każdy rodzic wie, jak wiele zabawek mają ich pociechy. Względnie posprzątany pokój i tak wygląda, jakby panował tam ogromny chaos. Niestety jakość wielu zabawek pozostawia wiele do życzenia – dostęp do tanich gadżetów spowodował, że nie zastanawiamy się zbytnio nad ich zakupem. W ten sposób nasze dzieci otoczone są zbyt wieloma rzeczami, którym nie poświęcają w zasadzie uwagi. Kolejne zabawki po prostu dochodzą na półkę. Jakie jest tu dobre rozwiązanie? Warto stawiać na jakość produktu i jego zastosowanie.

Możemy między innymi wybrać zabawki rozwijające wyobraźnię. Sprawdzą się tutaj przybory plastyczne, zestawy do eksperymentowania, gry planszowe czy półprodukty, które należy ze sobą połączyć, by powstała z nich zabawka. W prezentach kreatywnych niezwykle cenne jest to, że można (a nawet trzeba) towarzyszyć w zabawie dzieciom. Najlepszy prezent dla sześciolatka? Wspólna zabawa!

Ubrania – nie tylko świąteczne

buciki dla dzieci
fot. Pixabay.com

Każda mama wie, jak ważne są ubrania – niezależnie od tego, czy chodzi o noworodka, czy przedszkolaka. Dziś jednak skupiamy się na tych drugich. Warto mieć na uwadze, że dzieci wyrastają ze swoich ubranek bardzo szybko, ale częściej je po prostu zużywają. Każdy maluch lubi w końcu trochę dobrej zabawy – przede wszystkim dużo ruchu.

Ciekawym prezentem dla pięciolatka mogą zatem być właśnie ubrania. Odciąży to znacznie domowy rodziców – zwłaszcza świeżo po narodzinach kolejnego dziecka. W okresie świątecznym możemy postawić na ubrania z gwiazdkowym motywem i inne świąteczne dodatki.

Dla dziewczynek sprawdzą się opaski czy kolczyki, a dla chłopców – śmieszne skarpetki, krawat czy szelki. Jeżeli szukasz prezentu nie dla swojego dziecka, najlepiej skonsultować się z rodzicami w kwestii rozmiaru ubrań i typu najbardziej potrzebnych części garderoby. W tej grupie prezentów znajdą się także piżamy z ulubioną postacią czy ciepłe kapcie.

Po okresie bożonarodzeniowym w przedszkolach organizowane są imprezy karnawałowe – najczęściej są to zabawy przebierane. Świetnym prezentem może okazać się strój na taką imprezę. Twój siostrzeniec czy syn koleżanki lubi Dziki Zachód? Postaw na strój kowboja. Może jest zafascynowany jakimś zawodem? Strój strażaka i policjanta prawie zawsze jest trafionym rozwiązaniem! U dziewczynek najczęściej sprawdzą się księżniczki – każda dziewczynka, nawet całkiem duża, marzy przecież o własnej koronie i pięknej sukni!

Dodatki – akcesoria do pokoju jako prezent dla przedszkolaka

Niektórym przedszkolakom warto sprezentować personalizowane dodatki do pokoju. Girlandy z imieniem, własne lusterko czy lampka z ulubionym motywem będą świetnym prezentem dla czterolatka. Można postawić też na prezenty o większych gabarytach. Ciekawym, lecz trochę większym elementem do pokoju będzie suchy basen z kulkami czy tipi. Mniejsze dzieci lubią huśtawki, ale własny hamak lub kokon to idealny prezent dla przedszkolaka.

Duże dodatki do pokoju zawsze warto wcześniej skonsultować. Jeżeli jest to za duży wydatek – warto zaangażować na przykład innych członków rodziny i zrobić wspólny prezent pod choinkę. Mądrze jest przecież postawić na jakość, a nie na liczbę prezentów.

Książki – edukacyjne prezenty pod choinkę

dziecko z książką
fot. Pexels.com

Prezenty dla dzieci w przedszkolu mogą spełniać funkcję edukacyjną. Dzieci w starszych grupach uczą się już pierwszych liter. Warto więc poszukać książek z zadaniami, gdzie trzeba łączyć ze sobą kropki, kolorować według wzoru czy rozwiązywać proste zagadki. Będzie to świetne przygotowanie do szkolnych zadań, które już wkrótce staną przed naszym przedszkolakiem.

Sprawdzonym rozwiązaniem będzie także zakup tak zwanego ruchomego alfabetu, gdzie z gotowych, najczęściej drewnianych, liter układa się pierwsze wyrazy. To, co przede wszystkim powinno nam przyświecać przy zakupie prezentów dla przedszkolaków to ich funkcjonalność i możliwości, jakie będą dawać także jego rodzeństwu i rodzicom. Warto mądrze wykorzystać czas Bożego Narodzenia – jest to przecież czas dla rodziny. Dobry prezent dla dziecka może umilić długie zimowe wieczory i stać się wspaniałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Trafiony prezent dla przedszkolaka to radość dla całej rodziny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here