Pojawienie się dziecka na świecie to niezapomniany moment. Rodzina i znajomi świeżo upieczonych mamy i taty chcą wtedy w odpowiedni sposób przywitać malucha. Na jaki prezent dla nowych rodziców warto postawić?

Prezent dla nowych rodziców

Narodziny dziecka to szczególna chwila dla taty i mamy noworodka. Na pierwsze spotkanie z nowymi rodzicami dobrze jest mieć ze sobą przemyślany upominek. Witając na świecie malucha, warto zaopatrzyć się jednak nie tylko w prezenty dla noworodka! Dobrze mieć ze sobą także upominek dla świeżo upieczonych rodziców.

Niezwykłą pamiątką dla rodziny z nowym członkiem będzie metryczka urodzenia dziecka – dostępny jest naprawdę szeroki wybór faktur, materiałów i kolorów. Możemy spotkać się z metryczkami grawerowanymi w drewnie, wyszywanymi lub wycinanymi z pleksi. Znajdziemy także metryczki w formie otwieranych pudełek. Wcześniej należy dowiedzieć się o najważniejszych liczbach dotyczących nowo narodzonego dziecka. Oprócz daty będziemy potrzebować wagi noworodka, długości jego ciała i godziny, o której przyszedł na świat.

fot. Pexels.com

Możemy spotkać się też z metryczkami, których elementem jest zdjęcie malucha. Warto wybrać tutaj jego pierwsze zdjęcie, które otrzymaliśmy od jego mamy i taty. Prezent dla nowych rodziców nie musi też być typowy. Znając ich preferencje, możemy postawić na niestandardowe rozwiązania. Jednym z nich jest voucher do studia tatuażu. Wielu świeżo upieczonych rodziców marzy o tatuażu związanym z ich dzieckiem – często tatuują sobie datę urodzenia, imię lub wykres bicia serca malucha. Taki prezent zostanie z rodzicami już na zawsze!

Prezent dla mamy noworodka

Mówi się, że z narodzeniem dziecka rodzi się także matka. Warto więc postawić na prezent dla noworodka i mamy. W tym przypadku możemy zakupić jednakowe stroje czy ubrania z miłymi napisami.

Dla mamy warto zamówić spersonalizowaną biżuterię – naszyjnik czy bransoletkę. Dostępne są specjalne linie takich akcesoriów, przeznaczonych tylko dla mam. Możemy się tam spotkać z grawerowanymi elementami: imieniem, datą urodzenia lub po prostu podobizną chłopca bądź dziewczynki. Idealnym prezentem dla mamy będzie też torba na przybory dziecięce, z którymi teraz nie będzie się już rozstawać.

Każdemu noworodkowi warto sprezentować karty kontrastowe – z białymi i czarnymi kształtami. Z ich wykorzystaniem można kształtować inteligencję wizualno-przestrzenną. To świetny pomysł na pierwszą zabawkę edukacyjną w życiu malucha. Gdy pokazujemy dziecku powoli karty, maluch ćwiczy podążanie wzroku za przedmiotem, kształtując swoją koncentrację i uwagę. Z jednej strony noworodek dostaje zabawkę, a z drugiej – będzie to niezwykle rozwijający prezent pod kątem jego przyszłych umiejętności.

Klasyka gatunku: ubrania jako prezent dla nowych rodziców

Ubranka dla dzieci
fot. Pexels.com

Jeżeli zastanawiamy się, co kupić świeżo upieczonym rodzicom i chcemy postawić na sprawdzone rozwiązania, warto zakupić ubranka dziecięce. Maluchy potrzebują sporo kompletów na zmianę – każdy rodzic wie, jak często trzeba przebierać małe dziecko. W wybieraniu ubrań warto postawić na ułatwienia dla rodziców. Może to być na przykład kopertowe body, których nie trzeba przekładać przez głowę, czy tak zwane „pajace” zapinane z przodu. Możemy je bezproblemowo założyć dziecku, a zatrzaski nie są niewygodne dla malucha.

Zawsze sprawdzą się też czapeczki dobrze zakrywające uszy czy skarpetki. W okresie letnim warto postawić na rampersy, a w zimowym – na ciepłe śpiworki. Rodzice na pewno będą zadowoleni z takiego prezentu, a ich domowy budżet sporo zaoszczędzi. Przed zakupem ubrań dziecięcych warto skonsultować się w kwestii ich rozmiaru. Nie poleca się też kupowania ubrań w najmniejszym rozmiarze (56 cm), które dedykowane są tylko wcześniakom.

Akcesoria kosmetyczne

Prezent dla nowych rodziców może być też bardzo użyteczny. Jeżeli postawimy na pampersy czy żele do kąpieli i balsamy, to na pewno sprostamy potrzebom dziecka i rodziców. Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny zawsze jest dla mamy i taty sporym obciążeniem finansowym, a takim prezentem możemy im mocno pomóc.

Oczywiście można też kupić maluchowi zabawkę jako pierwszy własny prezent pod choinkę – grzechotkę, gryzak czy materiałową książeczkę. Warto jednak pomyśleć, że sporo odwiedzających go osób również postawi na zabawki. Należy więc kupować je z umiarem. Dobrze jest, gdy prezent dla rodziców noworodka będzie dla nich po prostu przydatny. Zawsze można też szczerze zapytać rodziców o ich preferencje. Jeżeli w rodzinie jest także nieco starsze dziecko, warto mieć także prezent dla przedszkolaka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here