Dzieci w wieku szkolnym są chłonne wiedzy oraz nowych umiejętności. W zdobyciu ich pomagają rodzice, rówieśnicy, nauczyciele. Dzieci inspirują się wzajemnie, często zarażają się pasją do danych zabaw czy przedmiotów. Pomagają sobie nawzajem w odkrywaniu nowych, ciekawych wiadomości. Wiedzy takiej dostarczają dostępne na rynku zabawki kreatywne, twórcze, zachęcające do aktywności poznawczej. Wachlarz jest szeroki, a wybór niełatwy. Zainspirujemy prezentem dziecko do wielkich rzeczy, do rozwoju, do dalszych poszukiwań swoich pasji.

Czym zaskoczyć małego odkrywcę?

Zainteresowania młodego człowieka są różnorodne, lecz także zmienne. Zdarza się, że to, co spodobało się dzisiaj, nie będzie długo cieszyło się zainteresowaniem ucznia. Warto znaleźć coś ponadczasowego i rozwijającego. Zabawki kreatywne uczą, rozwijają, pobudzają procesy poznawcze. Starszym dzieciom można zaproponować gry zręcznościowe oraz wszechobecne planszówki. Są one skierowane do większej grupy, zatem wpływają na tak potrzebne w tym wieku rozwijanie kontaktów rówieśniczych czy czasu spędzonego z rodzicami. Fajną propozycją są gry rywalizujące między dziećmi a rodzicami. Mają oni okazję  lepiej się poznać oraz spędzić ze sobą więcej czasu. Prezentem dla dziecka mogą być także zestawy konstrukcyjne oraz edukacyjne. Prezent staje się nie tylko zabawką, ale także nauką. Bazują na wiedzy zdobytej w szkole. Poszerzają wiedzę na interesujące dziecko zagadnienie.

prezent do szkoły
fot. Pexels.com

Potrzeby dziewczynek i chłopców

Na tym etapie życia dziecka należy rozgraniczyć prezenty dla dziewczynek i dla chłopców. Te granice w wieku szkolnym uwidaczniają się najbardziej. Zmieniają się potrzeby oraz zainteresowania. Chłopcy potrzebują rywalizacji, udowodniania, że są najlepsi, wchodzenie w konkury z rówieśnikami. Są przy tym bardzo aktywni i żądni wiedzy. Dziewczynki chcą się wykazać, zaistnieć, rozwijać swoje pasje do tańca, śpiewu, muzyki, sztuki. Bardzo często dziewczynki stają się w tym okresie nabywcami niezliczonej liczby torebek, szkatułek. Nie zawsze kupionych- często stworzonych przez siebie. Rozwijają się kreatywnie. Lubią obracać się wśród rzeczy ładnych i eleganckich. Ponadczasowymi prezentem dla dziewczynek są lalki, ten podarek nie traci na wartości.

W przypadku chłopców w wyborze prezentu warto postawić na większą aktywność- sprzęt sportowy w postaci piłek czy akcesoria do gry spełnią oczekiwania niejednego młodego człowieka. Zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej nauczy szacunku do środowiska i przyrody. Zawsze kierujmy się przede wszystkim zainteresowaniami dziecka, nikt nie zagwarantuje nam, że dziewczynka nie może marzyć o wielkiej karierze sportowej a chłopiec, nie marzy o zostaniu wielkim artystą. Podczas poszukiwania odpowiedniego prezentu podążajmy za marzeniami malucha, to one doprowadzą nas do takiego prezentu, o jakim marzy dziecko. Nasze poszukiwania z całą pewnością zakończą się sukcesem.

prezent do szkoły
fot. Pexels.com

A może jednak liczy się poświęcony czas, a nie drogie prezenty…

Pamiętajmy, że żaden prezent nie zastąpi obecności i zainteresowania rodzica. Nie trzeba wiele- każdy otrzymany przez dziecko prezent można wykorzystać na spędzenie miło czasu w gronie najbliższych. Kupując książki, wspólnie możemy przeżywać literacką przygodę. Inwestując w gry planszowe, stwarzamy okazję do wspólnej zabawy. Wszelkiego typu zestawy kreatywne mogą być wspaniałą zabawą nie tylko dla dzieci, ale także dla nieco starszych. Ofiarowując dziecku sprzęt do aktywności fizycznej również z nim, możemy z tej aktywności korzystać. Dobry prezent dla dziecka, to taki który rozwija. Dba o dobre relacje w rodzinie. Kupując prezent, starajmy się go odkrywać razem z dzieckiem. Ciężko jest wskazać konkretne pozycje, prezent dany naprawdę z serca z pewnością przyniesie wiele radości i zadowolenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here