Przedszkolaki często bywają wybredne, jeśli chodzi o prezenty. Warto więc wyjść naprzeciw ich potrzebom i sprezentować im rozwijający kreatywność podarunek. Sprawdź najlepsze pomysły na kreatywne prezenty dla przedszkolaka!

Co kupić przedszkolakowi pod choinkę?

prezenty świąteczne dla dzieci
fot. Pexels.com

Zamiast wydawać pieniądze na kolejne zabawki, które po krótkim czasie znudzą się naszemu dziecku i zaczną zalegać w pudełku, warto postawić na coś, co rozwinie jego kreatywność i rozbudzi wyobraźnię. Prezenty świąteczne dla dzieci mogą łączyć w sobie zarówno świetną zabawę, jak i rozwijać i edukować.

Piasek kinetyczny

Przedszkolaki uwielbiają place zabaw i wspólne spędzanie czasu z innymi dziećmi na świeżym powietrzu. Jednak pogoda nie zawsze sprzyja harcom na zewnątrz. Co kupić dziecku pod choinkę jeżeli uwielbia zabawy w piaskownicy? Warto postawić na piasek kinetyczny. Jego ogromną zaletą jest to, że się nie kruszy – dzięki swoim właściwościom ziarna piasku lepią się do siebie, ale ręce dziecka pozostają czyste. Dodatkowo ma przyjemną fakturę i różne kolory. Co najważniejsze, zabawa wpływa znacząco na rozwój motoryki i koordynacji małego dziecka. Kreatywne prezenty przez długi czas pozostają atrakcyjne, a do tego wspaniale rozwijają malucha!

Budowanie z klocków i nie tylko

dziecko klocki
fot. Pexels.com

Rozsądni rodzice kupują swoim pociechom mądre zabawki. Warto dbać o jakość przedmiotów, z którymi mają styczność najmłodsi, a nie o ich ilość. Jaki prezent dla czterolatka będzie najlepszym rozwiązaniem? Idealnym podarunkiem dla młodszego dziecka przedszkolnego będzie zestaw klocków. Nie od dziś wiadomo, że tworzenie konstrukcji z różnych części, niezwykle rozwija kreatywność u dzieci. Nie musimy wybierać zwykłych klocków. Dostępne są zestawy z dodatkowymi elementami, które urozmaicą budowlę dziecka, np. oknami i drzwiami, które ulepszą domek, czy roślinami i zwierzętami, które z kolei ubogacą wybudowaną farmę. Jest to również trafiony prezent dla pięciolatka. Jednak jeśli nasze dziecko buduje już bez problemu z klocków, warto podarować mu inne materiały – na przykład plastikowe słomki, które łączy się specjalnymi krzyżykami. W ten sposób można konstruować niesamowite i spore budowle przestrzenne. Co ważne, słomki zajmują niewiele miejsca, dlatego są łatwe w przechowywaniu. Warto towarzyszyć dziecku w  zabawie słomkami – łączenie dużych elementów nie jest przecież takie proste, jak mogłoby się wydawać. Słomki można w pewnym zakresie wyginać, dlatego w budowlach nie ograniczamy się tylko do prostych brył – skrzydła naszego samolotu czy głowice rakiety mogą być zaokrąglone! 

Coś dla starszaków

Starsze dzieci przedszkolne za chwilę rozpoczną naukę w szkole. Warto wcześniej przygotowywać je do zadań, jakie czekają na nie podczas zajęć. Dobry prezent dla sześciolatka będzie łączył w sobie przyjemne z pożytecznym. Świetnie sprawdzi się na przykład ruchomy alfabet. Jego odpowiednio zdublowane elementy pozwalają na układanie pierwszych wyrazów, a wodzenie palcem po literze znacznie ułatwia naukę odwzorowywania liter. Prezent dla dziecka może przecież łączyć uczenie się z zabawą! Na pewno zależy nam, by nasz przedszkolak dobrze poradził sobie za chwilę w szkole. Warto więc mu pomóc, sięgając po rozwijające zabawy. Kreatywne prezenty dla przedszkolaka ułatwią mu funkcjonowanie w szkolnych realiach.

Sprawdzone rozwiązania

Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają tworzyć. Jeżeli otrzymają akcesoria plastyczne na gwiazdkę, z pewnością będą  bardzo szczęśliwe. Nie musimy ograniczać się do nowych kredek, czy farb. Możemy zdecydować się na sztalugę i podobrazia, tak by nasz przedszkolak mógł namalować swoje pierwsze prawdziwe dzieło sztuki. Ciekawym prezentem jest także zestaw do samodzielnego wykonania zabawki lub ozdoby. W ten sposób wspieramy rozwój kreatywności i wyobraźni dziecka. To, co najważniejsze w obdarowywaniu kreatywnymi prezentami, to pobudzanie dziecka do działania i w miarę potrzeby towarzyszenie mu. Żadna gra komputerowa, ani też bajka oglądana w telewizji, czy internecie, nie nauczy tyle, co wspólna zabawa mamy, taty, czy babci z dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here