Szukasz fotela, który zapewni ci niesamowitą wygodę i jednocześnie będzie ozdobą salonu? W takim razie zdecydowanie warto dobrze przygotować się do zakupów w salonie meblowym. Wystarczy przyjrzeć się nieco bliżej zaledwie kilku kwestiom, żeby znaleźć model spełniający wymagania domowników. Sprawdź, czym należy kierować się podczas poszukiwań idealnego fotela do salonu.

Budowa mebla

Na początek warto sprawdzić konstrukcję fotela. Mebel przede wszystkim powinien być bezpieczny. Dotyczy to zwłaszcza lżejszych modeli, które powinny być stabilne i nie przewracać się pod naporem ciała. Z pewnością warto zwrócić uwagę na wygodne uszaki w dobrej cenie. Takie fotele mają dość zabudowane oparcie, co umożliwia zatrzymanie ciepła. Należy też zastanowić się, czy lepszym wyborem będzie model z nóżkami, czy też może wersja bez nich. Elementem mającym niemały wpływ na wygodę są też podłokietniki.

Waga fotela

Ciężar mebla ma spory wpływ na jego stabilność. Nowoczesne fotele mogą być jednak w pełni bezpieczne i jednocześnie dość lekkie. Niska waga może mieć spore znaczenie dla osób, które chciałyby móc samodzielnie przenieść mebel do innego pomieszczenia bądź posprzątać pod nim. Alternatywnym rozwiązaniem może być obrotowy fotel na kółkach, który jednak nie zawsze pasuje do wizji dotyczącej aranżacji pomieszczenia. Jeśli mebel jest elementem kompletu wypoczynkowego i na dodatek nie ma nóżek, to jego waga może nie być aż tak istotna.

Tkanina obiciowa

Podczas zakupów zdecydowanie warto zapoznać się z danymi dotyczącymi jakości tkaniny obiciowej. Ta cecha powinna mieć pierwszeństwo przed kolorem, wzorem i innymi aspektami związanymi z walorami estetycznymi produktu. W sklepie online Meble MWM można znaleźć fotele z obiciem klasy premium. Wysokogatunkowy materiał przy odpowiedniej dbałości może zachować dobry wygląd. To z kolei pozwoli uniknąć zbyt szybkiej konieczności renowacji mebla. Warto też zwrócić uwagę na to, czy tkanina jest łatwa w czyszczeniu, wykazuje odporność na działanie wody i nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

Styl pomieszczenia

Choć design nie powinien być najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego fotela, to z pewnością warto wziąć go pod uwagę. Mebel będzie ozdobą pomieszczenia tylko wtedy, gdy będzie pasował pod względem stylu, koloru i wzoru do pozostałych elementów wyposażenia salonu i do ogólnego stylu aranżacji. I tak drewniane nóżki, ciepłe kolory i minimalistyczny projekt sprawdzą się w salonie skandynawskim, natomiast efektowne pikowane obicie będzie świetnym uzupełnieniem wnętrz glamour.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne fotele często mają szereg ciekawych i niesamowicie praktycznych funkcji, które zdecydowanie są godne uwagi. Sporą popularnością cieszą się rozkładane modele z funkcją spania. Taki mebel na pewno przyda się w przypadku chęci przenocowania rodziny bądź znajomych. Ponadto można spotkać się z fotelami z wysuwanym podnóżkiem czy też regulacją podłokietników i oparcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here