Święta to specjalny czas, który chcemy spędzić w odpowiedniej atmosferze, pomaga ona w odczuwaniu ich wspaniałego klimatu. W jaki sposób świątecznie udekorować mieszkanie? Przedstawiamy 10 pomysłów!          

Przygotowania do świąt

Święta to wyjątkowy czas, na który z niecierpliwością czeka wiele osób. Wspaniale ozdobione ulice miast, świąteczna muzyka na każdym kroku oraz filmy zachowane w tym klimacie, tworzą atmosferę, której nie możemy się doczekać przez cały rok. Świąteczny klimat możemy wprowadzać również do naszych mieszkań, pomoże nam on w przygotowaniach, a także poprawi nastrój, zwłaszcza jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie śnieg za oknami to rzadkość w ostatnich latach. Z pomocą przychodzą nam ciekawe ozdoby świąteczne, które możemy kupić w większości sklepów bądź wykonać samodzielnie. Gotowe ozdoby będą pomysłem dla osób, które nie mają czasu na ich przygotowanie, obecnie dostępne są w większości sklepów, a bogate oferty pozwolą każdemu wybrać coś, co przypadnie mu do gustu. Samodzielne robienie dekoracji może być jednak wspaniałą zabawą, do której wszystkich zachęcamy. 

boże narodzenie
fot. Pexels.com

Czego potrzebujemy do zrobienia dekoracji świątecznych?

W zależności od naszego pomysłu, potrzebować będziemy różnych materiałów. Jednak skorzystać możemy praktycznie ze wszystkiego, co znajdziemy w domu bądź jego najbliższej okolicy. Mowa tutaj o szyszkach, nieużywanych doniczkach, słoikach, szklanych butelkach, farbach, brokacie. To także masa przedmiotów, o których jeszcze wspomnimy, prezentując ciekawe pomysły na dekoracje świąteczne.

Proste w wykonaniu ozdoby 

Niektórym może się wydawać, że nie mają duszy artysty, dlatego specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy kilka propozycji ozdób, z których przygotowaniem każdy poradzi sobie z łatwością:

Świąteczne doniczki

Do ich wykonania potrzebować będziemy doniczek i farb. Wystarczy pomalować doniczkę, wzorując się na motywach świątecznych. Mogą być to śnieżynki, choinka, bałwan czy postać Świętego Mikołaja. 

Ozdobne szyszki

Szyszki możemy kupić w sklepach, jednak ciekawsze będzie wybranie się do pobliskiego lasu. Wystarczy kilka sztuk, które należy pomalować na wybrany kolor. Farbą możemy pokryć całe szyszki lub same ich końce, a następnie posypać je brokatem. 

Choinka z korków od wina

Jest to jedna z nietypowych ozdób świątecznych, która swoim wyglądem potrafi zachwycić każdego. Do jej wykonania potrzebujemy korków, farb i mocnego kleju. Korki układamy w pozycji poziomej, jeden przy drugim. Musimy dokładnie przykleić je przy sobie, aby nasza konstrukcja się nie rozpadła. W analogiczny sposób budujemy kolejne poziomy choinki, dbając o to, aby wyższe jej stopnie, były jednocześnie węższe po bokach. Całość możemy pomalować farbami.

Pomarańcza z goździkami

Do wykonania tej ozdoby potrzebujemy jedynie pomarańczy oraz kilku goździków, które należy powbijać w owoc, w odstępie 2-3 cm. Jest to praktyczna dekoracja świąteczna, która poza wyglądem, cieszy również wspaniałym zapachem. 

Ciekawe ozdoby, które mogą posłużyć za prezent

Do wykonania niektórych ozdób, część z nas będzie potrzebowała pomocy, przychodzi z nią internet, w którym znajdziemy liczne przepisy oraz poradniki.

Ozdoby z piernika 

To punkt, który trafi w gust fanów wypieków. Możemy nadawać im różnorakie kształty, a następnie ozdabiać w wybrany przez nas sposób. Z racji, że są to pierniki świąteczne, warto zdecydować się na motywy utrzymane w tym klimacie. 

Świąteczne ozdoby w butelce

Do ich wykonania potrzebujemy pustego słoika lub szklanej butelki. W ich wnętrzu możemy umieścić warstwę waty, na której ułożymy wybrane przedmioty, przykładowo suszone plasterki pomarańczy, szyszki czy gałązki drzew iglastych. Całość posypać możemy brokatem, a na butelce namalować śnieżynki.

Ozdoby świąteczne dla dzieci

To ozdoby, z którymi poradzą sobie najmłodsi. Ich przygotowanie będzie znakomitą zabawą, a także może stać się cenną lekcją umiejętności plastycznych:

Styropianowe bombki

Ich przygotowanie będzie możliwe dzięki styropianowej kuli, którą ozdobić możemy, czym tylko zechcemy. Znakomicie sprawdzą się koraliki, cekiny, wstążki, brokat, czy piórka. Do tego klej, za pomocą którego przymocujemy ozdoby do bombki.

Lampion lub świecznik

Do jego wykonania potrzebować będziemy słoika i sztucznego śniegu, który posłuży do jego pokrycia. Do środka wstawić możemy świeczkę, która po zapaleniu pozwoli nam poczuć wspaniały świąteczny klimat.

Choinka z patyczków

Potrzebować będziemy kilku patyczków, znakomicie sprawdzą się te po lodach. Należy ułożyć je poziomo, skracając każdy idący w górę, tak, aby utworzyły kształt choinki. Trzeba połączyć je trwałym klejem, a następnie ozdobić farbami, brokatem lub czymkolwiek innym. Na czubku przymocować możemy sznurek, dzięki któremu nasza ozdoba będzie mogła wisieć na choince.

dekoracja
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here