Kto z nas nie pamięta rodzinnych śmiechów i sprzeczek przy Monopoly? To bardzo atrakcyjna i popularna w Polsce gra planszowa, która sprawia ludziom w każdym wieku dużo radości. Dzisiaj można znaleźć wiele interesujących wariacji na temat klasycznych zasad.

Gry planszowe wracają do łask

Mogłoby się wydawać, że ta forma rozrywki jest coraz mniej popularna, ale to nieprawda – wbrew pozorom rynek gier planszowych jest bardzo obfity i różnorodny. Często wypuszczane są nowe wersje gier o ciekawych formułach, między innymi rozszerzone wersje klasycznych gier, takich jak Monopoly. Na rynku dostępne jest wiele ciekawych wariacji na temat wszystkim dobrze znanej pozycji. 

wersje monopoly
fot. Pexels.com

Najlepsze planszówki to świetna rozrywka dla osób w każdym wieku. Ponadto spędzanie czasu w ten sposób z rodziną lub przyjaciółmi ma bardzo pozytywny wpływ, między innymi świetnie wpływa na budowanie więzi lub lepsze poznanie swoich bliskich. Dla dzieci i nastolatków, którzy spędzają dużo czasu przed komputerami, to świetna odskocznia od ekranów oraz doskonała forma edukacji. Rodzice, którzy zastanawiają się, jak rozmawiać z dzieckiem powinni rozważyć wspólne rozgrywki! Gry planszowe świetnie uczą również zasad sprawiedliwej rywalizacji, więc są świetną metodą aktywizacji dzieci już od najmłodszych lat – na rynku dostępne są nawet proste i atrakcyjne gry planszowe dla dzieci od 2 lat.

Wersje monopoly

Monopoly to gra planszowa, która powstała w Stanach Zjednoczonych w czasach Wielkiego Kryzysu. Obecnie jest popularna na całym świecie – gra o motoryce podobnej do kultowej gry planszowej eurobiznes potrafi rozbudzić wyobraźnie i pozwolić na zanurzenie się w świat bogatych deweloperów. Na rynku co roku pojawiają się nowe wersje monopoly, które różnią się od oryginalnej gry najczęściej planszą lub zasadami – na przykład w Monopoly Cheaters Edition dopuszczamy nieczyste zasady gry, uczestników zabawy ogranicza tylko i wyłącznie kreatywność – można przesuwać pionki przeciwników na niekorzystne pozycje albo podbierać pieniądze z banku! Nie każdy to przyzna, ale najpewniej wszyscy, którzy grali w klasyczną wersję kultowej gry mieli czasem takie myśli w czasie rozgrywki.

monopoly
fot. Pexels.com

Inną interesującą wersją tej familijnej planszówki jest również Monopoly Fortnite, stworzone dla fanów popularnej wśród młodzieży gry komputerowej. Ta wersja popularnej gry planszowej to świetny sposób na grę familijną na święta – z takiego prezentu ucieszy się każdy, kto zna Fortnite, gdyż w zestawie odnajdziemy wiele lokacji i postaci znanych z ekranów.

Dla fanów superbohaterów świetnie sprawdzić może się Monopoly Avengers. Pionki dołączone do zestawu przedstawiają dobrze znanych nam z popularnych filmów Marvela bohaterów. To nie lada gratka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych fanów popularnego uniwersum!

W produktach pod szyldem Monopoly istnieją też polskie akcenty, na przykład popularna od niedawna wersja Monopoly: Gdynia. Istnieją wersje Monopoly z wielu miast na świecie, ale ta jest nie lada okazją dla polskich patriotów, zwłaszcza lokalnych! To świetna okazja również dla osób, które nie znają dobrze tego miasta. Dzięki grze można zapoznać się z ciekawymi miejscami i charakterem nadmorskiego miasta. 

lokalne monopoly
fot. Pexels.com

Anty-monopoly

Na wyróżnienie zasługuje interesująca gra strategiczna o nazwie Anty-monopoly, która polega na rywalizacji między przedsiębiorcami i monopolistami. Najbogatszy monopolita wygrywa po tym, jak zbankrutują wszyscy przedsiębiorcy lub odwrotnie – wygrać może również najbogatszy przedsiębiorca, jeżeli zbankrutują wszyscy monopoliści. To bardzo interesująca propozycja gry planszowej dla dzieci od lat 8 oraz dla dorosłych i nastolatków, którzy interesują się strategicznymi grami planszowymi. Ta planszówka z 2020 roku pozwala świetnie spędzić czas również osobom, które są znudzone klasyczną wersją Monopoly!

Na rynku jest dostępne wiele opcji, co pozwala na wybranie najbardziej interesującej spośród wszystkich wersji Monopoly. Pamiętajmy, że dobra gra planszowa pomoże w rozmowie z dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here