Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, zazwyczaj przygotowujemy w niej oraz spożywamy posiłki. Jej odpowiednie wyposażenie to klucz do sukcesu, co zatem powinno znaleźć się w kuchni każdej mamy?

Kuchnia – najważniejsze pomieszczenie w domu. Jakie wyposażenie wybrać?

Większość nowoczesnych matek marzy o równie nowoczesnej kuchni. Pomieszczenie to należy do najczęściej używanych w domu, dlatego tak wielu osobom zależy na tym, aby było estetyczne i funkcjonalne. Innowacyjne rozwiązania wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. Wiele z nich pozwoli na zaprojektowanie nawet niewielkiej kuchni w taki sposób, że stanie się ona pomieszczeniem niezwykle praktycznym. Na nowatorskich rozwiązaniach zależy również mamom, które nie chcą, aby różnego rodzaju przyrządy kuchenne, przez chwilę nieuwagi wylądowały w rękach ich dzieci. Podczas remontu tego pomieszczenia można zainteresować się na przykład tematem ogrzewania podłogowego.

Wyposażenie kuchni matka
fot. Pexels.com

Jak zaprojektować kuchnię w nowoczesny sposób?

Nieustannie od wielu lat, minimalizm jest wciąż na czasie i nie zapowiada się, aby zmieniło się to w najbliższej czasie. Jest to styl uniwersalny, ponadczasowy, praktyczny i niezwykle estetyczny. Widać to przede wszystkim w  wykończeniu podłóg, ścian, drzwi i okien, a także w umeblowaniu. Nowoczesne meble do kuchni bardzo często zostają w całości zabudowane, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać porządek. Co więcej, daje nam to pewność, że najmłodsi członkowie rodziny nie sięgną po przedmioty, którymi mogliby się zranić. Zabudowane meble pozwalają nam na wykorzystanie całości powierzchni, bardzo często towarzyszą im wyciągi z szufladami, tak zwane cargo. Jest to jeden z największych trendów, który dostrzec możemy w nowoczesnych kuchniach, zapewniają dużo miejsca do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Znaczną popularnością cieszą się również szafki narożne. Ich głównym zadaniem jest zagospodarowanie miejsc, które często `są pomijane, jeżeli chodzi o umieszczenie półek czy szuflad. Pamiętajmy, że odpowiednie wyposażenie kuchni musi być przede wszystkim użyteczne. 

Projekt nowoczesnej kuchni – gotowy czy indywidualny? 

Zarówno budowa, jak i remont domów czy mieszkań, zazwyczaj wiążą się z natłokiem obowiązków, wieloma pytaniami oraz niepotrzebnym stresem. Kuchnia jest szczególnym pomieszczeniem, które musi być w 100% funkcjonalne, przemyślane, mieścić wiele sprzętów, a w tym wszystkim być estetyczna. Jeżeli zależy nam na odpowiedniej organizacji i oszczędności czasu podczas urządzania kuchni nowoczesnej, projekty przygotowane przez osoby, które zajmują się aranżacją na co dzień, będą doskonałym rozwiązaniem. Zazwyczaj są znacznie tańsze niż indywidualne – tworzone na zamówienie. Dodatkowo, oglądając gotowe plany, możemy zaczerpnąć wiele inspiracji. 

kuchnia wyposażenie
fot. Pexels.com

Wyposażenie kuchni co powinno znaleźć się w każdej nowoczesnej kuchni?

Meble składające się na wyposażenie kuchni powinny być przede wszystkim użyteczne. Jednak nie są jedynymi elementami, które odpowiadają za jej praktyczność. Wpływ na to mają również wszelkiego rodzaju urządzenia kuchenne. Mowa tutaj o innowacyjnych sprzętach, które jeszcze niedawno mogły kojarzyć się wyłącznie z przyszłością. Są to  nowoczesne piekarniki, które poza tradycyjnymi funkcjami, dają nam multum przydatnych funkcji ułatwiających przygotowywanie potraw. Wśród najbardziej popularnych znaleźć możemy piekarniki z funkcją kuchenki mikrofalowej, czy przygotowywania jedzenia na parze. Bardzo często posiadają automatyczne programy, które samodzielnie kontrolują stopień przygotowania naszych potraw. Innymi przydatnymi urządzeniami są nowoczesne lodówki, których jednym z zadań jest wydłużanie okresu świeżości produktów, głównie dotyczy to warzyw oraz owoców, które przez znaczny czas zachowują wspaniały smak. 

wyposażenie w kuchni
fot. Pexels.com

Wyposażenie kuchni jakie inne urządzenia warto w niej mieć

Wyposażając kuchnię, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na większe urządzenia, typu piekarnik, lodówka, płyta grzewcza, mikrofala i tak dalej. Jednak w nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć innowacyjnych akcesoriów kuchennych, które w znaczącym stopniu mogą ułatwić nam wykonywanie codziennych obowiązków. Przykładem mogą być nowoczesne ekspresy do kawy, które umożliwią nam przygotowanie wymarzonego napoju, który dotychczas mogliśmy jedynie kupić w kawiarni. Warto wspomnieć również o mniejszych akcesoriach, takich jak nowoczesne deski do krojenia, które wyposażone są w dodatkowy element, umożliwiający odcedzanie nadmiaru wody lub soków, pojawiających się w momencie krojenia.

Uwagi warta jest również podstawka, na której opierać możemy łyżkę, którą co jakiś czas mieszamy sos bądź zupę. Jej kształt chroni powierzchnie przed zabrudzeniami, ona sama zbiera płyny, które mogłyby doprowadzić do pojawienia się plam na blacie. Są to jedynie przykłady praktycznych akcesoriów, które ułatwią każdemu codzienność, z tego powodu powinny znaleźć się w każdej nowoczesnej kuchni, sprawiając, że stanie się ona bardziej funkcjonalna. Praktyczna kuchnia to także szybsze przygotowywanie potraw, dzięki czemu rodzice mogą poświęcić więcej czasu na zabawy z dziećmi. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here