Poprawa jakości nasienia może być głównym celem mężczyzny przede wszystkim wtedy, gdy wraz ze swoją partnerką starają się o dziecko. W takiej sytuacji warto skorzystać z kilku sprawdzonych porad, dzięki którym zadba się o lepszą jakość nasienia. Czasami niezbędne okażą się zmiany w zakresie dotychczasowych nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej oraz ogólnego sposobu życia. Wiele zależy od męskiego zaangażowania.

Jakość męskiego nasienia – co na nią wpływa?

Na obniżoną jakość męskiego nasienia wpływa wiele różnych czynników. W tym miejscu należy wyróżnić m.in.:

  • przegrzewanie jąder,
  • nieodpowiednią dietę,
  • przebyte choroby i urazy,
  • czynniki środowiskowe,
  • zbyt szybkie tempo życia,
  • dużą dawkę stresu,
  • zbyt niski poziom aktywności fizycznej.

Oczywiście to tylko niektóre z przyczyn, dlatego najlepiej byłoby porozmawiać o tym z doświadczonym specjalistą. Dobrym rozwiązaniem okaże się też test jakości nasienia SwimCount w aptece, dzięki któremu zainteresowani panowie dowiedzą się nieco więcej o ilości i ruchliwości plemników. Wynik ukaże się już po około 30 minutach od wykonania, a sam test odznacza się bardzo dużą wiarygodnością.

Poprawa jakości nasienia – jak się za to zabrać?

Jeśli chodzi o poprawę jakości nasienia, warto zacząć od kilku prostych kroków. Na samym początku należy postawić na wzmożoną aktywność fizyczną. W ten sposób mężczyźni ustabilizują własną gospodarkę hormonalną. Kuszącą opcją są niezbyt wymagające ćwiczenia fizyczne, które nie obciążą męskiego organizmu, a jednocześnie pozwolą na utrzymanie prawidłowej wagi.

Pary, które starają się o dziecko, powinny ze sobą współżyć nie tylko w dni płodne, a minimum 2-3 razy w tygodniu. Regularna aktywność seksualna niesie za sobą szereg różnych zalet. W ten sposób dba się o relacje w związku, a partnerzy znacznie się do siebie zbliżają i czują, że mogą na sobie polegać. Dodatkowym atutem jest fakt, że panowie poprawią jakość swojego nasienia i pobudzą jego produkcję.

Poprawa jakości nasienia – o czym jeszcze należy pamiętać?

Poprawa jakości nasienia jest realizowana na wielu płaszczyznach. Zaangażowani w temat mężczyźni nie powinni zapominać o:

  • regularnym dostarczaniu kwasu foliowego – można go znaleźć m.in. w ryżu, szpinaku, pomarańczach, bananach, jajach i produktach zbożowych;
  • selenie (odpowiada za poprawę ruchliwości plemników i zwiększenie ich ilości) i cynku (ma wpływ na wytwarzanie i żywotność plemników oraz poprawę libido) – selen znajdzie się w orzechach, cebuli, czosnku, owocach morza, rybach i brązowym ryżu, a cynk w nabiale, jajach, rybach, szpinaku oraz w pestkach dyni i słonecznika;
  • witaminie C (antyoksydant, usuwa wolne rodniki, chroni DNA plemników) i witaminie E – pierwszą z nich panowie znajdą w papryce, brukselce, czarnych porzeczkach i cytrusach, a drugą w orzechach, szpinaku, białej kapuście i rybach.

Ważną kwestią jest też unikanie stresu (nie tylko w domu, ale też w relacjach międzyludzkich oraz w pracy i na uczelni) i obniżenie dotychczasowego tempa życia (znalezienie hobby).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here