Roczek naszej pociechy to wielka radość, to także stres związany z zakupem wymarzonego prezentu. Młody solenizant niestety nie powie nam, czego oczekuje, o czym marzy. Być może warto podejść do tematu praktycznie, prezent dopasować do potrzeb młodych rodziców. Nie jest powiedziane, że pierwszym prezentem urodzinowym nie możemy sprawić największej radości samemu dziecku. Na rynku z artykułami dla młodych odbiorców pojawia się coraz więcej pozycji, które sprawiają im radość- prezenty kreatywne, bezpieczne dla malucha. 

Praktyczny i bezpieczny prezent dla malucha

W wyborze odpowiedniego prezentu dla maluszka priorytetem powinno być bezpieczeństwo. Dziecko w tym wieku to prawdziwy odkrywca, interesują je w zasadzie wszystko, toteż nie trudno znaleźć przedmiot, który by go nie zainteresował. Przed zakupem wspaniałej zabawki przede wszystkim skupmy się na czytaniu informacji na opakowaniu. Mimo że zdarzają się sytuacje, że zabawki nie do końca okazują się bezpieczne to wszelkie atesty i certyfikaty to priorytet w wyborze akcesoria dla dzieci. Rozwijanie kreatywności tak, ale nie za wszelką cenę. Sugerujmy się wiekiem podanym na opakowaniu. Wiadomo, że nasze dziecko jest najmądrzejsze na świecie, dajmy mu jednak szansę do rozwijania się we własnym, określonym do wieku tempie. 

Prezent na każdą kieszeń

Nie zawsze dobry prezent dla malucha musi być drogi. Cena nie gwarantuje jakości. Duże koncerny zabawkowe dokładają wszelkich starań, aby uatrakcyjnić dziecięcy świat małej pociechy. Podejdźmy do tematu z pomysłem, z motywacją do rozwijania kreatywności i nowych umiejętności u młodego człowieka. Zabawki sensoryczne może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej że na rynku dostępne są klocki o różnej strukturze i stopniu twardości – niekoniecznie muszą być ciężki, czy twarde. Dostosować możemy zatem je bez problemu do wieku dziecka. Szczególnie polecane dzieciom, które są wrażliwe sensorycznie, kiedy zauważamy, że u naszego dziecka dotyk nie zawsze stanowi źródło przyjemności, a jego wrażliwość na bodźce dotykowe są szczególnie narażone na wszelkie zmiany.

prezent dla malucha
fot. Pexels.com

Pluszaki? – pewnie ma ich od groma, w twoim odbiorze zbierają kurz na półkach. Nie do końca, ponieważ jeżeli zainwestujesz w zabawki pluszowe w danym kształcie, np. piłki, stać się może zabawką, która będzie przez dłuższy czas interesować naszą pociechę. Koszty niewielkie a zabawa wspaniała. W życiu każdego dziecka przychodzi moment na ćwiczenia chwytne, rzucanie, podnoszenie, a nic tak nie sprawdza się w tego typu ćwiczeniach jak piłka – na początek miękka, pluszowa. Jeżeli widzimy, że dziecko łaknie aktywności fizycznej, pomyślmy o wszelkiego rodzaju tunelach. Sprawdzą się przy raczkowaniu oraz przy stawianiu pierwszych kroków. Wspierając funkcje słuchowe, możemy zastanowić się nad zakupem instrumentów i zabawek wydających dźwięki i różnego rodzaju odgłosy. Przed zakupem tego typu prezentu warto skonsultować zakup z rodzicem. Taki prezent sprawdzi się także w późniejszym wieku szkolnym.  

Większy budżet, większe możliwości

Myśląc o większym budżecie mamy na myśli zabawki powyżej 50 zł- dalej kwota osiągalna dla większości z nas. Możemy pomyśleć o zabawkach kreatywnych. Huśtawki- fajny pomysł, warto go skonsultować z rodzicami, czy oni także podzielają naszą opinię. Klocki magnetyczne z pewnością rozbudzą ciekawość maluszków. Puzzle sensoryczne, klocki drewniane, tablice manipulacyjne, maty piankowe to propozycje dla osób dysponujących większym budżetem. To tylko kilka propozycji z serii prezentów rozwijających. Coraz więcej wydawnictw proponuje personalizowane prezenty, z imieniem dziecka- fajna perspektywa i wspaniała pamiątka, którą doceni dziecko w trochę starszym wieku.

prezent dla malucha
fot. Pexels.com

A może jednak książka…

Książka to prezent dla malucha, o której walorach edukacyjnych nikogo nie trzeba przekonywać. Uczą, bawią, rozwijają. W wieku niemowlęcym wszystkie książeczki ze zwierzątkami, kształtami są bardzo pożądane. Jeżeli sięgniemy po  pozycję z literatury dziecięcej, które dziecko może dotknąć, obrócić, wyciągnąć jeszcze bardziej pobudzają percepcję poznawczą. Poza tym coraz więcej pozycji czytelniczych dla najmłodszych promują ekologiczny sposób wykonania, stawiamy zatem na dbanie o przyrodę od najmłodszych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here