Zazdrościmy gwiazdom pięknych figur, idealnych twarzy bez skaz związanych ze złą dietą, mieszczenia się w ubrania o niewielkich rozmiarach… Większość znanych osób nie zawdzięcza jednak takich cech naturze. Jak wyglądają diety gwiazd?

Diety gwiazd Hollywood

Wiele aktorek Hollywood korzysta z tak zwanej diety z Wall Street lub diety dla zapracowanych. Opracowana przez dietetyczkę Heather Bauer metoda jest stosowana przez gwiazdy takie jak Jennifer Lopez i Nicole Kidman! Piękne figury tych pań są związane ze zdrową dietą aktorek. Metoda pani Bauer opiera się na spożywaniu lekkostrawnych i niskokalorycznych, ale pożywnych posiłków. Wyklucza alkohol, smażone mięso, ciężkie sosy czy przekąski wypełnione pustymi kaloriami, takie jak batoniki czy drożdżówki. Dieta opiera się na lekkich kanapkach, sałatkach, chudym mięsie i innych produktach, które nie zawierają dużych ilości tłuszczu i cukrów.

Inną popularną dietą gwiazd Hollywood jest dieta pięciu produktów, którą stosuje Megan Fox. Ten sposób na zachowanie dobrej sylwetki zakłada, że należy spożywać błonnik w dużej ilości, a napoje – jedynie bez cukru. Węglowodany powinny mieć niski indeks glikemiczny; a całość uzupełniają zdrowe tłuszcze oraz pełnowartościowe białko. To proste założenia, które dają niesamowite efekty!

Diety gwiazd z Polski

diety aktorek
fot. Pexels.com

Podobnie jak gwiazdy zza oceanu, diety aktorek pochodzących z Polski opierają na lekkich produktach i warzywach. Jakiś czas temu Katarzyna Skrzynecka chwaliła się, że schudła dzięki trzem miesiącom detoksu wegańskiego. To dieta, która polega na niejedzeniu mięsa, ryb, nabiału, jajek ani produktów mącznych.

Za to idolka młodego pokolenia, Julia Wieniawa, zmaga się z chorobą tarczycy Hashimoto, przez co musi uważać na swoją dietę. Aktorka niemal całkowicie zrezygnowała z alkoholu i bardzo pilnuje zasad zdrowego odżywiania, pozostaje też pod stałą kontrolą lekarzy.

Wśród polskich celebrytów płci męskiej ciekawym przypadkiem jest dieta polskiej gwiazdy reżyserii, czyli Patryka Vegi. Reżyser schudł około 40 kilogramów dzięki spożywaniu posiłków złożonych w głównej mierze z mięsa i warzyw. Dodatkowo włączył do swojego życia więcej aktywności fizycznej. Reżyser mówi, że schudł w celach zdrowotnych – z wiekiem nadprogramowe kilogramy zaczęły przysparzać mu problemów.

Jak zdrowo schudnąć?

jak zdrowo schudnąć
fot. Pexels.com

Najlepszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów nie są restrykcyjne diety, a zmiana nawyków na zdrowsze. Dieta odchudzająca nie powinna wiązać się z niemal z niemożliwymi do spełnienia wyrzeczeniami. Jej podstawą powinno być włączenie do codziennego jadłospisu większej ilości warzyw, owoców i błonnika oraz ograniczenie spożycia żywności wysoko przetworzonej. To rozwiązanie działa dobrze zarówno na utratę wagi, jak i na zdrowie cery, włosów i paznokci, które potrzebują witamin. Interesującą sprawą jest również dieta niełączenia, która opiera się na zasadach zdrowego odżywiania z dodatkowym zastrzeżeniem o niełączeniu ze sobą niektórych grup produktów spożywczych.

Spadek masy ciała jest możliwy dzięki wytworzeniu deficytu kalorycznego, który można osiągnąć poprzez spożycie mniejszej ilości kalorii niż te, które spalamy w ciągu dnia. Z tego względu najlepiej podwyższyć liczbę spalanych kalorii poprzez aktywność fizyczną. Odchudzanie przez ćwiczenia jest bardzo przyjemne i efektowne. Dzięki zmianie nawyków na zdrowsze i włączeniu do planu dnia aktywności fizycznej można uniknąć również efektu jojo. To problem, który pojawia się często po niezdrowych dietach typu 1000 kcal.

Poza tym zdrowe odchudzanie poprzez zmianę nawyków żywieniowych jest korzystnym sposobem na odchudzanie dla całej rodziny. To także bezpieczna opcja żywieniowa jako dieta matki karmiącej

Zazdrościmy gwiazdom, a jak się okazuje – wiele z nich stosuje diety oparte po prostu na zasadach racjonalnego i zdrowego odżywiania. Diety aktorek polegają w dużej mierze na ograniczeniu niezdrowej żywności oraz spożyciu dużej ilości warzyw i owoców. Do takiej diety ma dostęp każdy i każda z nas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here